Még egy esély az elődöntőre

2022.04.01 - 14:52

Már csak egy hely maradt a kiadó a női kosárlabda bajnoki rájátszásának elődöntőjében, mivel három favorit együttes simán hozta a kötelezőt, és két meccsből intézte a továbbjutást a negyeddöntőből.
Csupán a Szatmárnémeti VSK nem volt képes arra, hogy favorithoz méltón lépjen pályára a Kézdivásárhely elleni párharcban, így a harmadik meccs dönt majd a továbbjutóról.
Pontosabban fogalmazva: szerencsére a harmadik meccs dönt a továbbjutásról, hiszen az SZVSK-nak meg kellett izzadnia csütörtök este Kézdivásárhelyen, hogy visszaszerezhesse a pályaelőnyt.
Múlt vasárnap a háromszékiek sem nagyon hittek a szemüknek, hogy a KSE 71–65-re nyerni tudott Szatmárnémetiben. Így váratlan, de óriási lehetőség kapujába voltak, hiszen hazai pályán intézhették volna el a két nyert mérkőzésig tartó párharcot, és a 7. helyről indulva bejuthattak volna a legjobb négy közé.
Az alapszakasz második legjobbjának viszont a vasárnapi pofon sem volt elég, hiszen a csütörtöki, kézdivásárhelyi találkozón sem ment a játék. Welch Coleman és Ines Corda kevesebb mint egy perc alatt 5–0-ra megléptek, de egy perccel később már hét pont volt közte (9–2). 18–10-nél érezte szükségesnek Miguel Lopez, hogy időt kérjen, de semmi sem működött a szatmári játékban. A nyolc pontos fórt így az első negyed végéig simán tudta őrizni a hazai csapat. Sőt, egy „bicegős” kezdés után a 13. percben tizenkét pont különbséget tett a két csapat közé Coleman újabb pontja (28–16), majd öt percen keresztül csak eladott labdákról, pontatlan dobásokról szólt a játék. Így az SZVSK lassan farani tudott hátrányból, a szünetig már csak négy pont maradt a házigazdák előnyéből (35–31).
Fordulás után sem változott sokat a játék, igaz, a KSE már nem tudott újabb nagy előnyt felépíteni. A 25. percben végre egyenlíteni is tudott az SZVSK, azonban Sparkle Taylor találatára azonnal jött Corda három pontos válasza (42–39).
Nem találta az ellenszert a szatmári csapat, hogy felbontsa a jól záró hazai védelmet, ezért távoli dobásokkal próbálkoztak a lányok, de sikertelenül. 45-nél ismét egyenlített a Miguel csapata, de a vezetést még mindig nem sikerült átvenni.
Plusz hat pontról kezdhette az utolsó negyedet a KSE (51–45), majd Debreczi Iringó találata újabb reményeket hozott a hazai táborban (53–45). Végre úgy tűnt, hogy beindult a szatmári gépezet is: Katarina Vuckovic, Fodor Márta és Dora Ardelean két perc alatt mínusz egyre hozták a meccset (53–51), és bár egyszer még elhúzott öttel a KSE (57–52), egy 11–0-s futással az SZVSK először vette át a vezetést, majd hat pontot tettek a két csapat közé (57–63).
Fél perccel a vége előtt viszont ismét izgalmas lett a meccs, miután Antoinette Lewis találata után már csak két pont maradt a szatmári fórból (65–67). Miljana Dzombeta szabaddobásai nem találtak be, így az utolsó tizennyolc másodperc a hazaiaké maradt, és az egyenlítésért, vagy egy triplával akár a győzelemért is futhattak volna. Az utolsó pillanatban Debreczi meg is eresztett egy távolit, viszont nem talált célba a labda, így az SZVSK váratlan módon behúzta ezt a meccset.
Szombaton dől el a továbbjutás kérdése, vagyis Miguel csapata visszaszerezte a hazai pálya előnyét. Az elmúlt két meccsen nyújtott teljesítmény után viszont felvetődik a kérédés, hogy tud-e élni a lehetőséggel a SZVSK, amely az idény elején még bajnoki álmokat dédelgetett. Most viszont rezeg a léc…
A szombati Szatmárnémeti VSK – Kézdivásárhelyi SE találkozó 19 órakor kezdődik a Both Katalin Sportteremben. A belépés díjtalan.

NŐI KOSÁRLABDA, PLAYOFF, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Kézdivásárhelyi SE – Szatmárnémeti VSK 65–67 (24:16, 11:15, 16:14, 14:22)

KSE (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Welch Coleman (17/7/6), Debreczi Iringó (6/6/10), Ines Corda (16/5/2), Bara-Németh Beáta (4/5/3), Antoinette Lewis (17/15/5) –Brianna Taylor, Kozman Kriszta (5/1/1), Domokos Kinga. Vezetőedző: Ljubomir Kolarevic.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (9/5/3), Dora Ardelean (11/5/1), Sparkel Taylor (19/7/3), Katarina Vuckovic (4/6/1), Biszák Boglárka (2/5/1) – Paloma Cucu, Aikaterina Sotiriou (10/3/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Marosvásárhelyi BC Sirius – FCC Baschet UAV Arad 56–80
Elődöntőbe jutott: FCC Baschet UAV Arad.

CSM Alexandria – Phoenix Konstanca 48–66
Elődöntőbe jutott: Phoenix Konstanca

A Sepsi-SIC már korábban bejutott a legjobb négy közé.

NŐI KOSÁRLABDA, PLAYOUT, 9–12. HELY, 2. MÉRKŐZÉS

CSTBv CSU Olimpia Brassó – Agronomia Bukarest 70–75
A 9. helyért játszik: Agronomia.

Rapid Bukarest – CS Municipal Târgoviște 45–72.
A 9. helyért játszik: Târgoviște.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.