Megvédte bajnoki címét a megye legjobbja

2020.02.10 - 02:15

Ott kezdte az évet 2019 legjobb szatmári atlétája, ahol azt tavaly abbahagyta: George Kadar, a Szatmárnémeti LPS-CS sportolója bajnoki címet szerzett.

A bukaresti Ioan Soter Sportcsarnokban rendezték meg az év első bajnoki eseményét, amelyen a 16, 18 és 20 éven aluliak, továbbá az ifjúsági és felnőtt korosztályos mérkőztek meg az összetett próbák fedett pályás versenyén. Horea Macarie edző tanítványa a 18 éven aluliak hétpróba versenyszámában bizonyult a legjobbnak.

A versenyzőknek egyébként 60 méter sprintben és gátfutásban, távolugrásban, súlylökésben, magasugrásban, gerelyugrásban és 1000 méter síkfutásban szerzett pontjait összesítették. A végén a szatmárié volt a legmagasabb pontszám, aki ezzel megvédte bajnoki címét a versenyszámban.

Radu Achim három tanítványa, Arnold Dragoș, Emanuel Coman és Kürti Krisztián a 20 éven aluliak között versenyeztek, ők az 5., 7., 9. helyeken osztóztak.

A Nagykárolyi Elméleti Líceum SK edzőjének, Ionel Mărneanunak a tanítványa, Roxana Cura a 16 évesek ötpróba versenyszámában a nyolcadik helyen zárt.