Szatmári sport hírek

Megvannak a konstancai pontok is

2021.11.28 - 11:41

Nem hibázott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a pihenő hete előtti fordulóban, és behúzta a Phoenix Konstanca elleni találkozót.
A szombat délutáni meccs elején a hazaiak hozták el a labdát a középkezdést követően, és pontokra váltották első támadásukat (2–0), de ez volt az egyetlen pillanat, amikor vezettek az eredményjelzőn. Miljana Dzombeta, Stephanie Kostowicz és Sparkle Taylor két perc alatt fordított (2–6), a hatodik percben pedig a bosnyák válogatott játékos triplája után már tizenkét pont volt közte (8–20). A negyed végén Sierra Moore is beállt, a pontjai pedig beállították az első tíz perc legnagyobb különbségét (13–27).
A második negyed kissé nehézkesen kezdődött a VSK-nak, de így is sikerült két és fél perc alatt tizennyolcra feltornázni az előnyt (16–34). Sara Run Hinriksdottir pontjaival tartotta a lépést a konstancai csapat, de legtöbb tizenhárom pontra tudta lefaragni a hátrányát a Phoenix (24–37). A szünet előtt Kostowicz is rákapcsolt, és huszonkettőig vitte el a szatmári fórt (29–51), ami némi nyugalmat hozott a VSK táborába a negyed órás pihenőre.
Fordulás után Miguel Lopez edző tanítványainak sikerült a harmadik negyed utolsó öt percére „kikapcsolni” az ellenfél játékát, és harminckettőig növelni az előnyt (41–73).
Utána azonban kiengedett a VSK: Moore is szabaddobásokat hibázott, Fodor Mártának sem ment a pontszerzés – a negyed első hat percében csak 3 pontot szerzett a VSK szabaddobásokból. A védelem viszont jól teljesített, így a tengerpartiak sem tudtak közelebb kerülni a VSK-hoz, és bár lefaragtak tizenkét pontot a hátrányukból a 35. percig (56–76), közelebb már nem tudtak jönni. Taylor, Paloma Cucu, Kostowicz négy perces 3–11-es futása zárta a mérkőzést, így a szatmáriak hozták a kötelezőt, és hét győzelemmel (illetve egy vereséggel) vezetik a Nemzeti Liga táblázatát.
Mivel idén tizenhárom csapatos a mezőny, a 9. fordulóban szabadnapos lesz a VSK. Vélhetően ezen a héten el is veszíti majd első helyét a táblázatban, ugyanis az üldöző aradiak odahaza fogadják majd Konstancát, és ha teljesül a papírforma, akkor a nyolcadik győzelméig jutó FCC Arad átveszi az első pozíciót a tabellán.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 8. FORDULÓ

Phoenix Konstanca – Szatmárnémeti VSK 59–87 (13:27, 19:24, 14:22, 13:14)

Phoenix (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Khiana Johnson (11/3/3),Bianca Voica-Nagy (5/0/1), Andreea Mititelu (0/6/3), Sara Run Hinriksdottir (17/3/2), Ciara Eleanor Rosten (0/5/1) – Jade Quenee Vega (3/0/2), Bianca Fota (17/2/0), Denisa Fota (6/2/0), Alexandra Robotin Auier (0/2/1), Cristian Ion. Vezetőedző: Miroslav Popov.

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Miljana Dzombeta (9/3/3), Dora Ardelean (3/4/0), Sparkle Taylor (26/11/3), Biszák Boglárka (3/3/0), Stephanie Kostowicz (22/8/3) – Sierra Moore (11/6/0), Szmutku Renáta (0/2/0), Selena Kirberg, Fodor Márta (3/3/0), Katarina Vuckovic (8/2/1), Paloma Cucu (2/1/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Cselgáncs: Balkán-bajnokságot nyert Gorguet Maidelines

A Szatmárnémeti Olimpia VSK kubai származású sportolója két bosnyák ellenfelet győzött le iponnal.

Sakk: Seletye-bronz a kolozsvári próbán

Kiváló eredményt jegyzett Seletye Dominik a kolozsvári Sports Festivalon. Margareta Sarivan edző tanítványa a 49 nevezést regisztráló ÉLŐ 1700-1800 csoportban remekelt.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.