Megvan az első három tavaszi pont

2022.03.13 - 13:26

Jól kezdte a Liga 3 tavaszi idényét a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, hiszen simán behúzta a 10-es csoport sereghajtója elleni bajnokit, 3–0-ra verte szombaton a vendég Luceafărul Nagyváradot.

cropped-vskLuceafarulcropped-vskLuceafarul1
A találkozó egyébként 10 perc késéssel keződött, ugyanis kiderült, hogy a suceava-i asszisztens Vasiliu Andra nem hozott magával partjelző zászlót. Improvizálni kellett, és egy botra kötött zöld színű jelzőmezzel „dolgozott” ezen a meccsen.

cropped-vskLuceafarul2

Az első félidőben viszont nem sok munkája akadt, ugyanis a bihariak csak akkor jutottak át a szatmári térfélre, amikor átvágták a labdát a középvonalon túlra. Ezzel szemben a nagyváradi kapu előtt zajlott az élet, ott nem csak a Vasiliu kollegájának, a botoşani-i Nicoleta Grigoriu asszisztensnek akadt sok munkája, hanem a Luceafărul hálóőrének, Eduard Hergheșnek is.

cropped-vskLuceafarul4-2cropped-vskLuceafarul6-1

Ciprian Brata, Răzvan Prodan és Alex Bonea is megdolgoztatta a 19 éves kapust az első tíz percben. Utóbbinál egy hatalmas ziccert is védett, a 30. percben pedig Eduard Dobrai beívelt labdáját kellett a léc alól kikaparnia. Brata 20 méterről is célba vette a kaput, majd Cosmin Zamfir lövésénél kellett nagyot nyújtóznia Hergheșnek. A 37. percig bírta a nyomást a nagyváradi csapat, ekkor Gabriel Cădar jobb oldali beívelése egyedül találta a kapu előtt Zamfirt, a konstancai srác pedig egy csukafejessel a hálóba vágta a labdát (1–0).

cropped-vskLuceafarul5-3

cropped-vskLuceafarul8-2
Fordulás után kissé kiengedett az SZVSK, ezzel magára húzta a Luceafărult, akinek így az 53. percben megvolt az első kapura tartó lövése is. Negyed órával a szünet után Prodan fejese tévesztett kevéssel célt, és ez jelezte, hogy a szatmári alakulat is „visszatért az öltözőből”. Aztán a 61. percben Brata jobb oldali szöglete után Mihăiță Mureșan hét méterről szabadon fejelhetett és ezzel már kettővel vezetett az SZVSK (2–0). Öt perccel később már három lehetett volna a két csapat között, mivel Vajda Roland esett el a 16-oson belül Denis Laza mellett, amiért a botoşani játékvezető, Vasile Băltuță 11-est ítélt. VAR hiányába a Vasiliu volt a bíró segítségére, és szólt a kollegájának, hogy nem volt kontaktus a két játékos között, ezért törölte a büntetőt, a váradiak hozhatták fel a labdát.

cropped-vskLuceafarul7-3

cropped-vskLuceafarul9-3
Az SZVSK továbbra is mezőnyfölényben játszott, a csereként beállt Zsiga Ervin lövése a kapufát is eltalált, de a 81. percben pedig mesteri gólpasszal szolgálta ki csapattársát: bal oldalról, kiszorított helyzetből ívelt a kapu elé, a labda elszállt Hergheș felett a hosszúsarkon várakozó Zamfirig, akinek ezúttal nem kellett mozdulnia, a helyéről zavartalanul fejelhette a lasztit a kapuba (3–0).
Ez maradt a végeredmény, és mivel a vetélytárs, a Nagysomkúti Progresul kikapott Désen, ezért az SZVSK máris felkapaszkodott a táblázatban a 8. pozícióba, helyet cserélve a máramarosi csapattal.
Folytatás jövőhéten Félixfürdőn, ahol a negyedik Lotus lesz a vendég. Októberben, a szatmári meccsen 2–2 volt a végeredmény.

NYILATKOZATOK, SZVSK

Zsiga Ervin, játékos

cropped-zsigarErvin-3
„Ez egy kötelező győzelem volt. Ezek a meccsek általában nehezek, mivel ismét fel kell venni a tétmeccsek ritmusát. De most úgy érzem, hogy nem jelentett gondot a számukra, az ellenfél legyőzése. Örülök, hogy győzelemmel kezdtük a bajnoki tavaszt. Az alapozási időszak a legnehezebb, mert két hónapon keresztül hidegben és hóban azért dolgozik, hogy jól felkészüljünk a bajnokságra. Most minden meccset meg akarunk nyerni. Úgy vélem, hogy most semmivel sincs gyengébb keretünk, mint a csoport többi csapatának, csak most ezt érvényesíteni kell a pályán is.”

Cosmin Zamfir. két gól szerzője

cropped-cosminZamfir-6
„Jó meccs volt. Örülök, hogy nyertünk, és én ehhez két góllal tudtam hozzájárulni. Boldog vagyok, mert véghez vittük a feladatunkat. Nagyon jól egyezünk a srácokkal, a játék is egyre jobban megy. Nehéz meccs vár majd ránk a Lotusszal, de magabiztosak vagyunk, és biztos vagy abban, hogy pozitív eredménnyel térünk majd haza.”

Csik Tibor, vezetőedző

cropped-csikTibi-8
„Győzelemmel kezdtünk, de a játékkal nem vagyok teljesen elégedett. Sajnos a középpályán, az támadások építkezésénél akadtak bőven gondok. Sajnos nem mindenki nyújtotta a tőle várt teljesítményt. Mégis kiemelném Zamfir teljesítményét, aki két gólt is rúgott, illetve Zsigát, passzaival jól mozgatta meg a csapatot. Többet vártam a fiúktól, de a közönség is többre számított. Örülök annak, hogy szép számban jöttek a nézők is, köszönöm nekik, hogy mellénk állnak. Remélem, a következőre jobb játékkal örvendeztetjük meg őket.”