Megvan a magyarok első vb-érme Kazanyban

2015.08.02 - 06:01

Nem jutott be a legjobb nyolc közé a magyar női vízilabda-válogatott a kazanyi vizes világbajnokságon, miután a szombati összecsapáson 12–7-re kikapott az Amerikai Egyesült Államok olimpiai bajnoki címvédő csapatától.

A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyarok, ahogyan 2011-ben Sanghajban, most is a 9–12. helyért folytathatják szereplésüket: hétfőn, 12.10 órától a kanadaiakkal találkoznak.

Ugyanakkor szombaton a magyar küldöttség megszerezte az idei első vb-érmét a 21 éves Olasz Anna révén, aki ezüstérmes lett a nyíltvízi úszók női 25 kilométeres versenyében. A Kazanka folyóban rendezett versenyen a tavalyi berlini Európa-bajnokságon ezüstérmes magyar lány gyakorlatilag végig az élmezőnyben úszott, de az utolsó körben már csak a brazil Ana Marcela Cunhával maradt elöl, a harmadik helyen a német Angela Maurer közel kétperces hátránnyal követte őket. A dél-amerikai az utolsó ezer méteren óriási hajrába kezdett, s végül magabiztosan diadalmaskodott a magyar versenyző előtt. „Nagyon kemény verseny volt, az utolsó egy kilométernek azt hittem, soha nem lesz vége. A cél előtt próbáltam kapaszkodni, ahogyan csak tudtam, ezüstérem lett belőle” — nyilatkozta az MTI-nek Olasz Anna. Olaszt megelőzően legutóbb 1994-ben, Kovács Rita — Risztov Éva jelenlegi edzője — szerzett érmet, ugyancsak ezüstöt 25 km-en. Nyíltvízi úszás, 25 km, nők: 1. Ana Marcela Cunha (Brazília; 5 óra 13 perc 47 másodperc), 2. Olasz Anna (Magyarország, 5.14:13), 3. Angela Maurer (Németország; 5.15:07).