Megvan a harmadik meccs, jöhet az elődöntő

2022.04.03 - 14:43

Közel fél évvel ezelőtt ki gondolt volna arra, hogy a Szatmárnémeti VSK a harmadik mérkőzésig megy az alapszakasz hetedik helyezettjével, a Kézdivásárhelyi SE elleni negyeddöntős párharcban, és kisebb sikeréként könyvelhetjük el a legjobb négy közé jutást?
Október 9-én 23 ponttal verte idehaza az SZVSK a jobbik háromszéki együttest, a címvédő Sepsi-SIC-et (78–56). Ezután már aranyéremről kezdtek álmodozni a szatmáriak, és még akkor sem haragudtak nagyon, amikor Aradon belefutottak egy vereségbe. Viszont az alapszakasz végén alaposan visszaesett a szatmári játék, aminek eredményeként csak izzasztó munka árán tudta verni a kolozsváriakat és a Rapidot. Utána pedig jött a hidegzuhany: a rájátszásban a negyeddöntő első meccsét Szatmáron nyerte meg a KSE. Az idegenbeli második mérkőzés sem volt egy laza siker, ugyanis csak az utolsó percekben sikerült átvenni a vezetést, és azzal a győzelemmel hozta vissza a továbbjutási reményeket az SZVSK.
Szombaton este ebben az idényben utoljára feszült egymásnak a szatmári és a kézdivásárhelyi csapat. Miguel Lopez edző tanítványai vélhetően tanultak a leckéből, és az első pillanattól kezdve irányították a mérkőzést. Sparkle Taylor nyolc ponttal nyitott, majd a negyedik percben, Katarina Vuckovic találata után már 10–2-re vezetett az SZVSK. Plusz tíznél (14–4) Ljubomir Kolarevic időkérése kis időre megtörte a szatmári lendületet, de a vendégek 7–0-s futása után (14–11) Lopez is időt kért, így a 11. percben visszaállt a hazaiak tíz pontos fórja (23–13). Hibákból nem volt hiány egyik oldalon sem, de a szünetig sikerült tizennégy pontot tenni a két csapat közé (40–26), fordulás után pedig Sparkle újabb találatával tizenhat pont volt ide (42–26). Ezután viszont ismét visszaesett a szatmáriak játéka, amit az ellenfél azonnal kihasznált, a 26. percben már csak hat pont maradt az előnyből (46–40). Most viszont időben tudott válaszolni a szatmári csapat és az utolsó negyedre visszaállította a tíz pontos fórt (58–48).
Ines Corda negyedik triplájára jött Fodor Márta válasza is (61–51), majd Welch Coleman távoli találatát is „viszonozta” Aikaterina Sotiriou (66–58). A 33. percig még hitt abban a KSE, hogy megfoghatják másodjára is az SZVSK-t, viszont ekkor Coleman sportszerűtlen megnyilvánulása, és az ezt követő hisztérikus kirohanása (amiért technikai szabálytalanságot ítéletek a bírók) egyértelművé tette: a vendégcsapat már nem tud koncentrálni. A szatmáriak két perc alatt tizenhárom pontra megléptek (73–60), majd három perccel később már huszonegy pont volt a két csapat között (84–63). És ekkor már véget is ért a játék…Huszonhárom pont volt a maximális különbség (86–65), amiből Coleman pontjai még faragtak kettőt, viszont az a csapat jutott be a legjobb négy közé, amely papíron az esélyesebb volt.
Az SZVSK tehát 2–1-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe, és csütörtökön 19 órakor már folytatja a bajnoki küzdelmeket. Jön az FCC Baschet UAV Arad, és egész biztos, hogy a KSE ellen mutatott teljesítmény túlságosan kevés lesz a döntőbe jutáshoz. Az elődötős párharc három nyert mérkőzésig tart.

NŐI KOSÁRLABDA, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Kézdivásárhelyi SE 88–67 (18:13, 22:13, 18:22, 30:19).

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (11/4/11), Dora Ardelean (11/5/2), Sparkle Taylor (33/6/5), Katarina Vuckovic (4/3/1), Biszák Boglárka (0/4/1) – Fodor Márta (14/4/0), Paloma Cucu, Aikaterina Sotiriou (15/4/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

KSE (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Welch Coleman (19/5/6), Debreczi Iringó (12/8/2), Ines Corda (14/2/1), Bara-Németh Beáta (0/5/0), Antoinette Lewis (16/10/2) – Brianna Taylor (2/2/0), Kozman Kriszta (2/4/0), Domokos Kinga, Csurulya Helga (2/1/0). Vezetőedző: Ljubomir Kolarevic.

Elődöntőbe jutott: SZVSK 2–1-es összesítéssel.