Megvan a 11-ik: sima győzelem Zilahon

2022.04.23 - 18:34

A negyedik forduló alsóházának rangadója kiegyenlített játékkal indult. Az SZVSK korán vezetést szerezhetett volna, de egy kezezés előzte meg a találatot, így a bíró érvénytelenítette a találatot. Túloldalt a zilahiak is célba vették Iulian Anca-Trip kapuját, de a szatmáriak hálóőre védeni tudott.
Szünet előtt aztán jött az SZVSK első gólja: Zsiga Ervin vett át egy labdát a 16-os szélén, majd miután lekészítette magának a lasztit, erőből kirúgta az ellenfél kapujának jobb oldalát (0–1).
Fordulás után kevéssel Răzvan Prodan növelhette volna az előnyt, de a labda a kapufáról pattant le, de az 51. percben Cosmin Zamfir már nem hibázott: 6 méterre a kaputól forgatta meg két védőjét, majd védhetetlenül vágta a lasztit a hálóba (0–2).
Betalált Mihai Onicaș is, azonban a zilahiak gólját lesállás miatt érvénytelenítették.
A végeredményt Zsiga állította be: a középpályán vesztett labdát a hazai csapat, a szatmári középpályás pedig kapuig meg sem állt, beállítva a 3–0-s végeredményt.
Ezzel az SZVSK folytatja remek sorozatát, és már tizenegyedik mérkőzésén szerez pontot. Ráadásul zsinórban ez az ötödik győzelem – a playout-csoportban százszázalékos –, amivel a csoportban feljött a második helyre, már csak négy pont a hátránya a zilahiak mögött.
A következő fordulóban, április 30-án a Szilágysomlyói Sportul lesz az SZVSK vendég az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.