Megtört a jég, pontszerzés Kolozsváron

2012.10.12 - 20:21

Két vesztes bajnoki után végre sikerült a pontszerzés a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapatának, viszont a Kolozsvári Sănătatea elleni mérkőzésé képét tekintve a Csik Tibor vezetőedző legénysége ezúttal megérdemelte volna a győzelmet is.

A házigazdák korán vezetést szereztek, egy hibás védelmi helyezkedést kihasználva. Ezt követően bezárkóztak a védelemben, a „sárga–kékek” pedig képtelenek voltak feltörni a falat. Körbelőtték az ellenfél kapuját, tizenegy szögletet végeztek el, mígnem Iuhas szabadrúgását Sabăunak sikerült a kolozsvári kapuba csúsztatni.

Ráadásul a hajrában emberelőnybe is került a szatmári csapat, miután a nagyváradi bíró, Marius Omuţ a második sárga lap után pirossal kiállította az egyik kolozsvárit. Ezt sem sikerült kihasználni, ugyanis a Sănătatea foggal-körömmel harcolt a pontért. „Nyilván, örülünk annak, hogy sikerült végre pontot szerezni, de ebben a meccsben benne volt a győzelmünk. Viszont nem találatuk az ellenszert a betonvédelemre” – mondta lapunknak Ioan „Lulu” Dragomir másodedző.

Liga 3, 5. csoport, 7. forduló

Kolozsvári Sănătatea – Szatmárnémeti Olimpia FC 1–1 (1–0)

Gólszerzők: Tothăzan 7. perc, illetve Sabău 79. Olimpia FC: Şuta – Glodean, Sabău, Iuhas, Homorozan (Botos 80. perc), Hanus (Roatiş 46.), Mihai Pop, Villand, Gavrilescu, Feier (Dragoş 64.), Dănilă

További eredmények: Aranyosgyéresi Seso – Petrozsényi Jiul 2–0, Dési Unirea – Borossebesi Naţional 2–0, Pankotai Şoimii – Tordai FCM 5–0, Máramarosszigeti Plimob – Gyulafehérvári Europa 0–1. A Vajdahunyadi FC – Fugyivásárhelyi SK találkozót ma rendezik. A Zilahi FC szabadnapos volt.