Megtört a jég: megvan az első Liga 3-as siker

2016.10.29 - 18:44

Győzött a Pusztadaróci Recolta és ezzel két helyet lépett előre a Liga 3 ötödik csoportjának a táblázatában. A zöld-fehérek megelőzték a jövő heti ellenfelüket, a Radnóti SK-t is.

Minden bizonnyal sokáig emlékeznek majd a pusztadaróciak az október 29-i dátumra, hiszen a határmenti község labdarúgócsapata, a Recolta ezen a napon szerezte meg első harmadosztályos győzelmét. Az tény, hogy sokáig, a tizedik mérkőzésig kellett várni erre a sikerre, de az alakulat korábbi és mostani szakvezetői is többször hangoztatták: türelmes munka árán beérik a csapat. Most eljött az ideje, hiszen szombaton 1–0-ra győztek itthon a vendég Szászrégeni Avântul ellen.

Egy nagyon rossz állapotban levő, mély pályán a játékosok sokkal nagyobb figyelmet kellett szenteljenek arra, hogy megálljanak a lábukon. Így a mérkőzés első tíz percében a veszélyes helyzetek is elmaradtak. Ezútán a vendégeknél Fülöp, a hazaiaknál pedig Bîgiu volt veszélyes az ellenfél kapujára, de amint a Reki átvitte a játékot a baloldalra egyre több munkája akadt az Avântul védelmének. A 24. percben viszont alaposan benézte az ellenfél Ionescu keresztbe ívelt labdáját, ugyanis a hosszúsarkon érkező Ştef zavartalanul érkezhetett a labdára és bombázta laposan a kapuba a játékszert (1–0).

A régeniek nekiestek a daróciaknak, viszont kevés elképzelés volt a játékukba: amint a daróci térfélre értek, a kapu elé ívelték a labdát, amely rendszerint Oşan öléban landolt, vagy a Reki védői végezték hibátlanul feladatukat.

Fordulás után már az indulatok is elszabadultak, az Avântul edzője, Stoica Vilmos csak a bíró joindulatának köszönhette, hogy nem lett kiállítva a folytonos kommentálás miatt. Közben a csapata játéka semmit sem változott. Igaz, a Reki is „beparkolt” a kapuja elé. A zöld-fehérek kontrái veszélyesek voltak, de a befejezésnél pontatlanok voltak: Mureşan 20 méterről lőtt kevéssel mellé, a hosszabbítás perceiben pedig a két csere összjátéka, Gulya és Pop zárhatta volna le a meccset, de utóbbi nem találta el jól a labdát.

Győzött a Reki, és ezzel együtt hatalmasat ugrott előre a táblázatban is, ugyanis megelőzte a Fugyivásárhelyi SK-t és a jövő heti ellenfelét, a Radnóti SK-t is.

Labdarúgó Liga 3, 5. Csoport, 10. forduló

Pusztadaróci Recolta – Szászrégeni Avântul 1–0 (1–0).

Gólszerző: Ştef (24. perc)

Recolta: Oşan –Mándi, Csik, Vincze L. (Nemeş, 90+4. perc), Ionescu, Şimon, Mureşan (Gulya, 90.), Rebegea, , Ştef, Mester, Bîgiu (Pop, 86.).

Avântul: Jakob – Luca, Dumbrăveanu (Dézsi, 64. perc), Merdariu, Sîplăcan, Gliga, Sbârcea, Gábor, Morar, Fülöp, Stavila.