Megtört a jég: győzelem a Luceafărul ellen

2021.10.09 - 21:39

Feszült hangulatú mérkőzésen behúzta idénybeli első három pontját a Szatmárnémeti VSK Liga 3-as labdarúgócsapata, és ezzel máris megszabadult a táblázatban elfoglalt utolsó pozíciójától, sőt, elsőre két helyet ugrott a tabellán.
A „szomszéd” Luceafărul Nagyvárad vendége volt szombat délután Ritli Zoltán edző együttese. Győzelmi kényszerben volt a VSK, viszont a váradszentmártoni vendéglátónál sem lehetett rózsás a hangulat, ugyanis az idényrajton szerzett egy pont után sorra vesztette el a meccseket. Igaz, az pont elég volt ahhoz, hogy a VSK előtt álljon a táblázatban. Papíron viszont a szatmári legénység volt a favorit, ráadásul Rilti máris bevetette újonc, rutinos kapusát, Iulian Anca-Tripet, a védelemben hét hónap után ismét kezdő volt a műtéten átesett Florin Mureșan, a támadósorban pedig az újonc 21 éves Cosmin Zamfir kapott helyet.
A VSK legutóbb az elmúlt idényben, április 17-én éppen a Luceafărul ellen nyert (5–0), ebben a szezonban hatból hatot vesztett, a legutóbbi három bajnoki pedig 0–12-es gólkülönbséget produkált. Vagyis egy hónappal ezelőtt, a CFR II elleni meccsen talált be legutóbb Ritli csapata, de szombat délután 293 perce tartó rúgott gól nélküli játékidőt szakított meg Raul Ziman, amikor betalált Eduard Nergheș kapujába.
A szombati váradszentmártoni talákozó 5. percében tehát már 1–0-ra vezetett a VSK, miután Svarczkopf István keresztpasszára érkező Ziman betalált.  De negyed óra múlva Barth Kevin kettőre növelte az előnyt (0–2).
Így kissé felszabadultabb hangulatba ment szünetre a szatámri csapat, de a második félidő elején elszabadultak az indulatok a pályán. Miután Eduard Dobrait „padlóra” küldték a bihariak, a VSK szakvezetőjének a fia kakaskodni kezdett ellenfeleivel, egymás nyakának estek a játékosok, amiért a játékvezető nem hezitált: kiállította Rilti Rault és a házigazdáktól Daniel Lasconit is. Az ifjabbik Ritli vélhetően súlyos büntetésre számíthat a román szövetség fegyelmi bizottságától, ugyanis kirohanásai nem újszerűek: az elmúlt szezon végén hasonló okokból, a Zilahi SCM elleni hazai meccsen kapott piros kapott, ezután hat fordulóra felfüggesztették versenyigazolványát.
Most is cserbe hagyta a csapatát a sportszerűtlen tette miatt, viszont a csapat nem omlott össze. Igaz, a csereként beállt Filip 11-essel ajándékozta meg az ellenfelet (az osztrák állampolgárságú szerb fiatal továbbra is a keret egyik leggyengébb játékosa), amit Cristian Țîrlea ki is használt (1–2), viszont Ritli Zoltán másik két cseréje beváltotta a hozzá fűzött reményeket: röviddel a beállás után Gabriel Cădar, majd Antonio Pașca is gólt szerzett, beállítva a 4–1-es győzelmet.
„Nehéz meccs volt. A Luceafărul játékosai nagyon durván játszottak és sajnos a bíró sem állt a helyzet magaslatán, többnyire büntetlenül hagyta a bihariak durvaságait. Játékosaim közül sokan sérülve jöttek le a pályáról” – mondta a találkozó után a szatmári szakvezető, aki ugyanakkor dicsérte a két újonc, Anca-Trip és Zamfir teljesítményét, szerinte ugyanis játékuk biztonságot adott a csapatnak.
A VSK a következő fordulóban a Félixfürdői Lotust fogadja, azt a csapatot, amely szombaton Nagybányán győzve átvette  10-es csoport első helyét.

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 7. FORDULÓ

Luceafărul Nagyvárad – Szatmárnémeti VSK 1–4 (0–2)
G.: Cristian Țîrlea 75. (11-esből), illetve Raul Ziman 5., Barth Kevin 21., Gabriel Cădar 83., Antonio Pașca 90+4.

Kiállítva: Daniel Lasconi 51. (Luceafărul), illetve Ritli Raul 51. (VSK).

VSK: Iulian Anca-Trip – Călin Vădan, Florin Mureșan (Filip 46.), Raul Ritli, Nyéki Márk, Svarczkopf István, Barth Kevin, Eduard Dobrai (Antonio Pașca 90+4.), Zsiga Ervin (Moldovan 89.), Cosmin Zamfir (Gabriel Cădar 80.), Raul Ziman. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Nagysomkúti Progresul – Dési ACS FC Someşul 2–3 (1–1)
G.: Paul Batin 36., 77., illetve Marius Ionescu 22., Stephane Ferhaoui 56., Raul Cristea 85.

Zilahi SCM – Kolozsvári FC CFR 1907 II 1–0 (0–0)
G.: Mihai Onicaş 90+4.

Szilágysomlyói Sportul 2007 – Nagyváradi AC 1910 1–1 (0–0)
G.: Ismael Guiti 73., illetve Cosmin Letan 90+4. (11-esből)

Nagybányai CS Minaur – Félixfürdői CS Lotus 1–3 (0–2)
G.: Mircea Donca 7., illetve Claudiu Codoban 15., 25., Mădălin Popa 74.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.