Megszilárdult a harmadik hely

2015.03.02 - 11:44

Megerősítette az osztályozót jelentő harmadik helyét a második ligás férfi kézilabda-bajnokságban a szatmári csapat, miután hazai pályán nyert a második helyezett nagyváradiak ellen.

Háromgólos győzelmet aratott a másodosztályos férfi kézilabda-bajnokság B csoportjának rangadóján a Szatmárnémeti VSK alakulata, amely a tabellán egy pozícióval előtte álló második helyezett Nagyvárad ellen nyert szombat délben. A meccs első szűk tíz perce egyértelműen a Körös-parti együttesé volt, amely a vezetést megszerezve az ötödik percben három góllal húzott el (1-4), ám Nicolae Istrate csapata innen kiegyenlített (4-4), majd Ungar a vezetést is megszerezhette volna hétméteresből, de ejtett labdája jóval fölé ment. Utána viszont Clipea találatával már — először a meccsen — előnybe került a VSK és a félidő hajrájáig egy-két góllal vezetett. Három perccel a vége előtt azonban a nagyváradiak egyenlítettek (12-12), majd a vezetést is átvették, és az utolsó másodpercekben értékesített büntetővel kétgólos előnnyel vonulhattak a szünetre.

A pihenőt követő első néhány percben a váradiak még vezettek három góllal (14-17) is, de a 38. percben a VSK átvette a vezetést (20-19), és öt perc múlva először a mérkőzésen három gólra (23-20) nőtt az előnye, ebben az időszakban Mureşan zsinórban három gólt is lőtt, végül pedig tízig jutott. Utána volt négy és öt gól is a szatmári gárda előnye, és a végére három gól maradt a különbség, ezzel a győzelemmel pedig a VSK megszilárdította harmadik helyét a tabellán., ami pillanatnyilag osztályozót jelent az élvonalért.

„Gratulálok a csapatnak, a védekezésben és a támadásban is jól teljesítettek a fiúk. Remélem, sikerül majd osztályozót is játszani, de ez nem csak a csapattól függ, hanem attól is, hogy lesz-e elég pénz erre. Ezeknek a fiataloknak a szezon végén lejár a szerződésük, és sajnálnám, ha távoznának, hiszen a többséggel már három éve együtt dolgozunk” — nyilatkozta a meccs után Nicolae Istrate. A szatmári együttes a következő fordulóban, csütörtökön, 14 órától hazai pályán fogadja a Temesvári CSU Politechnica csapatát.

Férfi kézilabda, A osztály, B csoport, 16. forduló: Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi CSM 32-29 (13-15). Szatmárnémeti: Cioroiu (2 védés), Pogyină (9 védés, közte két hétméteres), Ungar 5 (2x7), Clipea 3, Morar 3, Oláh, Mureşan 10, Cristescu, Cutoi, Udriştioiu 6 (3x7), Pop 3, Mateş 2 , Varga.

További eredmények: Nagyszeben – Torda II 42-26 (20-15), Gyulafehérvár – Segesvári Naţional 23-31 (12-15), Fogaras – Kolozsvár 35-29 (21-15), Brassó – Craiova 27-28 (14-12), Temesvári CSU – Nagybányai Academia 33-34 (12-17), Segesvári HCM – Resicabánya 32-44 (15-23).

A következő forduló, március 5., csütörtök. Szatmárnémeti – Temesvár. Szombat: Nagyvárad – Brassó, Craiova – Fogaras, Kolozsvár – Segesvári HCM, Resicabánya – Gyulaferhérvár, Segesvári Naţional – Nagyszeben, Torda II – Academia.