Megőrizte Liga 1-es helyét a Voluntari

Lukas Droppa (bal oldalon) szerezte a Voluntari első találatát / Fotó: gsp.ro
2021.06.04 - 20:00

Csütörtök este játszották le a román Liga 1 második osztályzó mérkőzését, amelyen a 13. helyezett FC Voluntari az idegenbeli 2–1-es győzelme után a Dunărea Călăraşi (Liga 2, 4. hely) csapatát fogadta hazai pályán. Mindkét csapat számára hatalmas téttel bírt a visszavágó. A hazai csapat az előző mérkőzésen szerzett előnye ellenére sem lazított, hiszen játékosai tudták, hogy sok múlhat a találkozó eredményén.

A vendégek kis híján már a 3. percben megszerezték a vezetést. Baudoin Kanda egy gyönyörű kiugratást követően a kapu felé tört, azonban a Voluntari kapusa kényelmesen tudott hárítani. Négy percre rá a hazaiak megszerezték a vezetést egy szögletrúgást követően. A vendégek kapusa, Răzvan Began rosszul mozdult ki kapujából, a játékszer pedig a cseh légiós, Lukas Droppa elé pattant, aki először átvette, majd higgadtan a hálóba helyezte a labdát (1–0). A 17. percben a Călăraşi megszerezhette volna az egyenlítést Charles Acolatse révén, azonban a középpályás lövése a kapu mellett landolt. A másik oldalon a hazai csapat értékesíteni tudta támadását a 18. percben. Jefté Betancor egy gyönyörű csellel járt túl az ellenfél védőinek eszén, majd egy szép rúgással megduplázta csapata előnyét (2–0). A 30. percben nagyot kellett védenie a Voluntari kapusának Tudoran próbálkozásánál, aki egy látványos mozdulattal próbálta átemelni a labdát a kapus fölött. Az első félidő végeztével a Voluntari kétgólos előnnyel vonult az öltözőbe, míg ellenfelének csupán helyzeteket sikerült kialakítania, valamint három játékos is sárga lapot kapott az első játékrészben (a 13. percben Bud, 29. Acolaste, 45. Sălceanu).

A második félidő a lehető legrosszabb forgatókönyvvel kezdődött a călăraşi-iaknak. Nem sokkal a második játékrész kezdete után, az 54. percben a vendégek emberhátrányba kerültek, miután Sălceanu megkapta a második sárga lapját egy szabálytalannak vélt belépőt követően. Az emberelőnyüket kihasználva a hazaiak egyik offenzívát indították a másik után. A vendégek egészen a 79. percig tartani tudták a tempót, azonban egy szögletrúgást követően ismét gólt kaptak. Igor Armas fejjel pattintotta a földhöz a labdát, amely irányt változtatva a háló bal felső sarkában kötött ki (3–0). A kegyelemdöfést a 86. percben vitték be a hazaiak, ugyanis a játékvezető kezezés miatt büntetőrúgást ítélt a javukra. A tizenegyest Cosmin Achim értékesítette, beállítva ezzel a végső eredményt (4–0), így csapata hatalmas fölénnyel, 6–1-es összesítéssel őrizte meg helyét a Liga 1-ben.

Kallós András

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.