Meglehet a harmadik RBR-győzelem

2020.10.30 - 15:58

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel győzelemmel térhet vissza a motoros mezőnybe a nyári lábműtétje után: Mani egy nappal a Red Bull Romaniacs 17. kiírásának vége előtt vezet az Iron kategóriában, hiszen tegnap is a legjobb időt motorozta a Déli-Kárpátok lejtőin rendezett speciális szakaszon.
Mint ismeretes, Mani a sajtónyilvánosságot kerülve, az utolsó pillanatban nevezett a világ legnehezebb, és egyben legkedveltebb hard enduro-versenyére. Az idei kiírás rendhagyó, ugyanis ősszel, nézők nélkül rendezik, viszont ezek ellenére több mint száz motoros állt rajthoz. Észak- és Dél-Amerikából, Ausztráliából és Afrikából is érkeztek versenyzők, Európát pedig 23 ország pilótája képviseli.
A sérülés miatt Mani idén nem vállalt egy nehéz kategóriát, ezért a negyedik vonalnak számító Iron csoportba nevezett. Az első napon a francia Courty Romain állt az élen, aki a szatmárihoz hasonló rutinos motoros, de ő is egy súlyos sérülés miatt választott egy könnyebb csoportot. A francia a második nap után „átengedte” az első helyet Maninak, a Dakar-legenda pedig nem is hagyta alább, óriási tempót diktál a kategóriában. Az Autonet Motorcycle Team pilótája pénteken közel két perccel volt gyorsabb a második helyen záró ír Murray Shotterrel szemben, az összetettben pedig már több mint hat perc az előnye a francia riválisa előtt.
Szombaton rendezik az utolsó versenynapot, amelyen a végén Mani ismét dobogóra állhat. A szatmári az egyetlen motoros a világon, aki teljesített a versenytávot az eddigi összes RBR-kiíráson, a mostani dobogós hely pedig a hetedik lehet pályafutása során: eddig két kategória-győzelmet, és további négy dobogós helyet jegyzett.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: Andrei Mosloc

Képünkön: Gyenes Mani és a francia Courty Romain

Dakar 2024: Gyenes Mani retrospektív

Rövid összefoglaló a 2024-es Dakarról és elsősorban arról, milyen benyomással zárta a két hetes, szaúd arábiai sivatagi rohanást az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője.

Dakar 2024: tizenegyediknek ért be Mani

Január tizenkilencedikén véget ért a 2024-es évi, szaúd-arábiai Dakar rali, a szatmárnémeti motoros Gyenes Emanuel – Mani saját kategóriájában 11. összetettben a 23. helyezést érte el.

Dakar 2024: Mani a 35. helyen zárta az ötödik szakaszt

A chilei Pablo Quintanilla (Honda) nyerte szerdán a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali ötödik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (KTM) a 35. helyen végzett.