Mégis játszottak a „nagyok”

2017.11.05 - 09:00

Bár péntek este több alapjátékos azzal fenyegetőzött, hogy nem lép pályára a szombati Temesvári Ripensia elleni meccsen, meggondolták magukat, az Olimpia pedig a legjobb csapatával játszott.

Megunták az ígérgetéseket, elegük volt a várakozásból a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapat játékosainak, ezért pénteken Ritli Zoltán alapemberei úgy döntöttek, nem lépnek pályára a Liga 2 15. fordulójában a középmezőnyben tanyázó Temesvári Ripensia ellen. A „lázadók” táborába Dumitru Muntean, Marius Șuta, Vasile Pop, Villand Róbert, Romario Rus, Bogdan Miholca, Sergiu Jurj, Szász Tamás, Paul Copaci és Ionuț Hlinca tartozott, illetve Ciprian Brata sem szerepelt azok között, akik vállalták a szombati játékot. Ellenben Fl. Muntean, Duruș, Cr. Munteanu, a Vincze testvérek, Cubaș, Achim, Lusamba és Nemeș hajlandóak voltak az egyre súlyosabb anyagi problémák ellenére is jázszani a bánságiak ellen. A Ritli Zoltán vezette szakmai stáb a játékosok döntését elkönyvelve az ifjúsági csapattól hívott erősítést. Szombat reggel azonban a tiltakozó játékosok meggondolták magukat, Ritli pedig úgy döntött számít rájuk a Ripensia elleni meccsen, így az ificsapat játékosai már nem kaptak játéklehetőséget a 49 éves szakembertől. Az Olimpia végül a sérülteket leszámítva a legjobb csapatával állt ki a Ripensia ellen Fl. Muntean, Szász, D. Muntean, Duruș, Hlinca, Cr. Munteanu, Bura, Rus, Pop, Brata, Lusamba felállásban. A meccset a temesváriak kezdték jobban. Többet birtokolta a labdát, és veszélyesebb is volt a mérkőzés elején Radu Suciu csapata. A Ripensia Tudor révén kétszer is betalálhatott volna az első tíz percben, de az ötödik percben Muntean, a nyolcadikban pedig a kapufa állt ellent a temesvári találatnak. A 14. percben az Olimpia is negvillant: Rus 20 méterről megeresztett lövése eleinte gyengének bizonyult, de Rădulescu bénázott egy sort, a kapusról kipattant labda Lusamba elé került, aki nyolc méterről kapu fölé lőtt. Három perccel később a temesváriak szerezhettek volna vezetést, de a bánsági csapat ezúttal Mediop révén, illetve Muntean hathatós közreműködésének köszönhetően puskázott el újabb lehetőséget. A 23. percben Zaluschi szabadrúgását tornázta ki a léc alól az Olimpia kapusa, aki a szögletet követő beadásra érkező Dumiter ellen már tehetetlen volt, aki hat méterről fejelt Muntean kapujába. A kapott gól után magukhoz tértek a szatmári legények. Előbb Rus dolgoztatta meg Rădulescut, aki a hosszú felsőből kanalazta ki a labdát, majd Munteanu került helyzetbe a 31.percben, de ő már nem hibázott. Pop beadására Dumitru Muntean érkezett, aki Cristi Munteanuhoz passzolt, utóbbi pedig a hálóba tessékelte a labdát. Az egyenlítő találat után a vezetés is meglehetett volna, de Lusambát a kapufa megakadályozta a gólszerzásben. Az első játékrész hajrájában Ungureanu veszélyeztette Muntean kapuját, de a szatmári hálóőr ezúttal is a helyén volt, így a csapatok 1-1-es döntetlennel vonultak szünetre.

A második felvonásban is a vendégek jöttek ki elszántabban az öltözőből, és Ungureanu jóvoltából három perccel a folytatást jelző sípszó után vezetést is szerezhettek volna, de a temesvári játékos 12 méterről lőtt mellé. Az 55. percben a Szász helyett beállt Miholcát Stoi vágta fel, a játékvezető szerint a tizenhatoson belül, így be is fújta a büntetőt, de az asszistens jelezte, hogy a szabálytalanság valójában a tizenhatoson kívül történt, ezért csak szabadrúgás járt a szatmáriaknak, ami nem hozott említésre méltó esményt. A 66. percben az Olimpia ismét közel volt a második találathoz, de a kapufa ezúttal Popnak okozott bosszúságot. A szatmáriak újabb veszélyes helyzetet dolgoztak ki a temesváriak tizenhatosában, de Lusamba beadását Munteanu nyolc méterről legalább egy méterrel a kapu mellé lőtte. Egy perccel később a hazaiak tíz emberrel maradtak, miután Bura durván belement Matișba, ráadásul egy jelentéktelennek számító, a középpályán zajló jelenet közben. A hosszabbítás utolsó percében a temesváriak közel voltak a három pont megszerzéséhez, de Zaluschi szabadrúgása a kapufán végződött, a mérkőzés pedig 1-1-es döntetlennel zárult. A csapat helyzete továbbra is bizonytalan, már-már reménytelen. Bár állítólag egy szatmári üzletember 10 ezer lejjel támogatta volna a csapatot, ami 600 lejnyi összeget jelentett volna a kezdőknek, és a felét a cserejátékosoknak, de a csapat ezt visszautasította. Ennek ellenére a szintén az elmaradt fizetéseire váró, illetve a napokban sérvműtéten átesett Mircea Bolba részt vett a pénteki edzésen, annak ellenére, hogy csak nemrég jött ki a kórházból. A következő fordulóban az Olimpia a csőd szélén álló,szintén komoly anyagi problémákkal küszködő Marosvásárhelyi ASA vendége lesz.

A 15. forduló eredményei: Academica Clinceni – Sportul Snagov 2-1, CS Mioveni – Bukaresti Metaloglobus 0-1, CS Baloteşti – Fotbal Club Argeş 1-0, CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila 2-0, Aradi UTA – Nagyváradi Luceafărul 2-3, Pandurii Lignitul Târgu Jiu – Foresta Suceava 0-1, Dunărea Călăraşi – Marosvásárhelyi ASA 3-0, Temesvári ASU Politehnica – Ştiinţa Miroslava 1-0,. Az Olimpia a tabella 14. helyén található 17 ponttal.