Belföld

Megint munkaerő- elvándorlási hullám jön

Fotó: blog.tribunjualbeli.com
2021.07.17 - 13:00

Gazdasági szakemberek a legkiszolgáltatottabb réteget érintő jelenségre figyelmeztetnek: a szakmunkásexodus után a szakképzetlenek elvándorlása is küszöbön áll.

Az iskoláit korán befejező, tovább- és átképezhetetlen réteg tagjai között az eddigi 17 százalékos munkanélküliségi arány 23 százalékosra nőtt az elmúlt év folyamán, és mivel ennek a rétegnek is meg kell élnie valamiből, külföldön fog munkát keresni. A humánerőforrás-szakértők szerint az elmúlt évben az állam erőforrásait az egészségügyi vonalon történő mentőakciók foglalták le, de most neki kell kezdeni a gazdaságot is menteni, mert ha nem, végzetes és visszafordíthatatlan hatással járó következményekkel kell számolni.

A munkaerőhiány eddig is éreztette a hatását minden ágazatban, de ha az elvándorlók száma tovább nő, óriási ellátási, fejlesztési és karbantartási problémák fognak következni.

P. Cs.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Itt a nyár, kezdődik a diákmunka-szezon

Évről évre nő a vakációs diákmunkára jelentkező fiatalok száma a megyében; a turizmusban, a vendéglátóiparban és a szabadidő eltöltésével foglalkozó cégeknél tudnak pénzt keresni a diákok.
Szatmár megye

Szabad állások a megyében

205 betöltésre váró álláshelyet kínál a Szatmár Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség.
Szatmár megye

Szabad állások a megyében

127 betöltetlen álláshelyet kínál a Szatmár Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség.