Megint a negyvenedik percig...

2016.10.05 - 19:58

Mínusz hatról állt fel a Temesvári Poli kézicsapata a szerdai szatmárnémeti bajnoki mérkőzésen, és elvitte a VSK által oly régen várt pontokat. Lazic az utolsó másodpercben 7-es hibázott.

Oly közel volt a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata az első nemzeti ligás pont megszerzéséhez, azonban ez most sem sikerült, a vendég Temesvári Poli győzött (talán igazságtalanul).

Pazarul kezdett a VSK, Morar és Bejinariu góljaival az 5. percben már 3–0 volt az állás, Cioriu pedig hetest is védett. A 13. percben egyenlített a Bega-parti ellenfél (6–6), de Várady Gyula vezetőedző a legjobbkor kért egyperces pihenőt, ugyanis a folytatásban a legénysége tudta tartani az egy gólos előnyt. 11–11-ről álomszerű rajtot vett a VSK és Lazic, illetve Bejinariu találataival a 35. percben 15–11-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző.

Továbbra is nyomott a hazai alakulat, így Crăciun a 40. percben hatot tett a két csapat közé (18–12). Viszont ezután jött az utolsó húsz perc: akárcsak a korábbi meccseken, a fiúk kifáradtak, már nem tudtak koncentrálni, a dobások erőtlenek voltak, a védekezésben pedig hatalmas „folyosókat” hagytak. Teljesen összeomlott VSK játéka, az 52. percben pedig át is vette a vezetést a Poli (20–21).

A szatmári kapuban csere történt, ugyanis az addig 14 védésig jutó Cioroiu is kifáradt. Orbán is fogott, amit tudott, viszont elöl tanácstalanul játszottak a fiúk. Az 58. percben kettővel vezetett a vendégcsapat (21–23), de Lazic visszahozta játékba a VSK-t (22–23), ráadásul a Poli az utolsó támadását elrontotta, 5 másodperccel a vége előtt pedig heteshez jutottak a hazaiak.

A bírók egy piros és egy kék lapot (egyenes kiállítás) is kiosztottak a vendégeknek (pirosból ez volt a második a Polinak), majd Lazic állt a labda mögé. A szatmáriak legjobb góllövőjének viszont megremegett a keze, honfitársa, Adam Savic pedig védett és megtartotta csapatának a három pontot.

A bánságiak viszont a nagy örömükben még odaszóltak a bíróknak, akik kiosztottak még egy kék lapot, így a hangulat máris puskaporos lett. Persze, csak a temesváriak részéről, ugyanis a szatmári legények erőtlenül ültek le a kispadra és néztek maguk elé, vélhetően ők sem értették, hogy csúszhatott ki a kezük közül ez a mérkőzés.

Jövő szerdán Fogarason következik a nyeretlenek csatája, addigra talán felszívják magukat a fiúk, és megszerzik az első pontokat is.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 7. forduló

Szatmárnémeti VSK – Temesvári Poli 22–23 (11–11).

VSK: Cioroiu 14 védés (ebből 2 hétméteres), Orbán 2 – Mateș, Rogoz, Mureșan, Morar 5 gól, Bejinariu 3, Munea 6, Crăciun 1, Suciu, Oláh 1 (hétméteresből), Lazic 5, Stan 1.

Poli: Savic – Paiuș, Milosevic 1, Lasica 6, Ștefan, Marjanovic 5, Lazarov, Pejovic 5, Fenici 1, Simovic 5, Santeiu; kék lap: Lasica, Lazarov.