Belföld

Meghalt a szerda este lezuhant MiG-21 LanceR repülőgép pilótája és a mentésére induló hét katona

Fotó: Agerpres
2022.03.03 - 09:49
Lezuhant egy MiG 21 LanceR repülőgép, majd a keresésére induló IAR-330 Puma helikopter is. A helikopter legénysége életét vesztette.

A 86. légibázishoz tartozó MiG 21 LanceR repülőgép, amely légi járőrszolgálatot teljesített Dobrogea felett, 20:03-kor vesztette el a rádiókapcsolatot az irányítótoronnyal, és eltűnt a radarról Cogealac és Gura Dobrogea települések között. A repülőgép 19:50 körül szállt fel a Mihail Kogălniceanu 57-es légibázisról - közölte a védelmi minisztérium.

Nem sokkal később lezuhant a repülő keresésére induló IAR-330 Puma helikopter is.

Az IAR 330-Puma helikopter 20:21 körül szállt fel a MiG 21 LanceR repülőgép keresésére és mentésére. A helikopter öttagú legénységéhez a román haditengerészet két tengeri mentőszolgálatosa is csatlakozott. A helikopter elvesztette a rádiókapcsolatot az irányítótoronnyal, és 20:44 körül eltűnt a radarról. A Konstanca megyei Gura Dobrogei közelében zuhant le.

A védelmi minisztérium közölte, hogy mind a MiG 21 LanceR pilótája, mind a keresésére induló hét katona meghalt.

A csütörtökre tervezett légvédelmi gyakorlatot, amelyre a német, az olasz és a román légvédelmi erők vezetőinek jelenlétében került volna sor a Mihail Kogălniceanu bázison, a tragikus baleset miatt törölték.

Csütörtökön az egész ország területén és a külföldön állomásozó egységeknél is a küldetés közben életüket vesztett katonák emléke előtt tiszteleg a román hadsereg. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Külföld

Brüsszelben van Marcel Ciolacu

Pénzért és tisztségért kilincsel a belgiumi fővárosban a miniszterelnök.
Külföld

Nem ellenőrzi már az igazságügyet az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság (EB) hivatalosan is lezárta a Romániával és Bulgáriával kapcsolatos együttműködési és ellenőrzési mechanizmust (MCV) jelentette be pénteken az uniós testület bukaresti képviselete.
Szatmár megye

Enyhe tél, sok hóval – erre számítanak a meteorológusok

Egy öt-hat évente jelentkező globális időjárási jelenség újra felerősödéséből arra következtet a nemzetközi meteorológia, hogy enyhe, csapadékos tél lesz az idei, szárazabb hidegekkel a tavasz előtt.