Belföld

Meggyőződésük, hogy nem létezik a vírus

2021.06.15 - 15:25

Annak ellenére, hogy lassan nincs olyan lakos Romániában, akinek a hozzátartozói, barátai, kollégái vagy ismerősei közül ne fertőződött volna meg akár csak egy személy az új típusú koronavírussal, ráadásul több tízezer beteg szervezete fel is adta a harcot a SARS-CoV-2 okozta COVID-19 betegség szövődményeivel, mégis közel milliós azoknak a tábora, akik határozottan meg vannak győződve arról, hogy a vírus nem létezik — derítette ki a Román Akadémia életminőséget kutató intézete (ICCV) és az Elicom friss felmérése.
Az adatok szerint a felmért lakosság nagyobb része, 63%-a legalább közvetett módon kapcsolatba került a vírussal, ismer olyat, aki megfertőződött, 15%-uk pedig maga is megbetegedett. A romániaiak több mint fele, 57%-a szerint a koronavírus gyorsan fertőz, 16% szerint meglehetősen nehezen terjed emberről emberre, 21% nem tudja, 6% viszont határozottan állította, hogy szerinte a koronavírus nem létezik.
Az ICCV szerint ha ezt számszerűsítjük, akkor azt jelenti, hogy Romániában 800–900 ezer, de akár még több olyan lakos is van, aki tagadja a vírus létezését, hiszen olyanok is akadnak, akik ezt nyíltan nem merik bevallani.
Azok közül, akik szerint a vírus létezik, 42% gondolja úgy, hogy súlyosabb megbetegedést okoz, mint az influenza, 14% szerint ugyanolyan súlyosat, 40% szerint viszont ez minden fertőzött esetében eltérő. Azok közül, akik számára nem kérdés a koronavírus és a járvány, sokan optimisták: 29% hiszi, hogy még idén sikerül megállítani, 24% szerint jövőre véget ér a pandémia, 47% szerint viszont erre még 2–3 évre lesz szükség.


Bumbuluţ Krisztina

 

Ajánljuk még a témában:

Külföld

Joe Biden koronavírusos lett

Koronavírussal fertőződött meg Joe Biden; az elnök lemondta szerdai kampányprogramját - közölte a Fehér Ház.
Belföld

689 koronavírusos eset az országban

58 személyt kezelnek kórházban koronavírussal, közülük nyolcat intenzív osztályon.
Szatmárnémeti

Elsőként a másodikosok vizsgáznak

Megkezdődött a másodikosok, negyedikesek és hatodikosok országos képességfelmérő vizsgája. Az oktatási szaktárca közleménye szerint a felmérések a május 13–29. közötti időszakban zajlanak, összesen több mint 500 ezer tanuló tudását mérik fel.