Minden tankönyv megérkezett, kivéve az ötödik osztályosokéit. A taneszközök már az iskolákban kell legyenek, tájékoztatott Călin Durla.
A Szatmár Megyei Tanács nagy gyűléstermébe hívták össze tegnap a megyei tanintézmények igazgatóit és aligazgatóit, hogy a 2017/2018-as tanév szeptember 11-i kezdésével kapcsolatos teendőkről egyeztessenek. A megjelenteket Călin Durla főtanfelügyelő köszöntötte, aki elmondta, hogy az utolsó méteren is mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy minden előírásnak megfelelő tanintézmények fogadják a gyerekeket, pedagógusokat. „Minden tankönyv megérkezett a megyébe, kivéve az ötödik osztályosokéit. Remélhetőleg ezek is megérkeznek a lehető legrövidebb időn belül. A könyveket jó esetben már az iskolákhoz is kiszállították” — tájékoztatott Durla. Altfatter Tamás alprefektus elmondta, hogy az új tanév kapcsán számos megbeszélést tartottak a Szatmár Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP), a Szamos Sürgősségi Felügyelőség (ISU), a főtanfelügyelőség, a tanintézmények és a területi-közigazgatási egységek képviselői, hogy a lehető legtöbb iskola, óvoda megkaphassa a működéshez elengedhetetlen engedélyeket. Pataki Csaba megyei tanácselnök elmondta, hogy remélhetőleg idén már az első iskolai naptól biztosítva lesz a tej és a kifli a diákoknak, hiszen még érvényben van a két tanévre megkötött keretszerződés. A héten elfogadott kormányhatározat értelmében változatosabb termékeket lehet majd a diákoknak biztosítani az uzsonnaprogram keretében.
Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere gratulált a most kinevezett iskolaigazgatóknak, akiknek sok sikert kívánt a következő tanévre. A polgármester beszámolt arról, hogy a megyeközpontban 40 jogi személyiségként bejegyzett tanintézmény van, amelyeket az elmúlt 3–4 hónapban 2,5 millió lejjel támogattak. „Jövő héten előre be nem jelentett ellenőrzést tartunk a tanintézményekben, hogy megbizonyosodjunk arról, megfelelő körülmények között kezdik-e meg a tanévet a diákok” — jelentette be az elöljáró. Macrina Mihai, a Szatmár Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) vezetője elmondta: tudja, hogy a tanintézmények vezetői minden tőlük telhetőt megtettek annak érdekében, megkapják a DSP-től a működési engedélyt. A DSP igazgatónője kihangsúlyozta, hogy minden intézménynek meg kell felelnie minimális elvárásoknak: legyen vezetékes ivóvíz a tanintézményekben, illetve a diákoknak saját mellékhelyiség kialakítva. Macrina Mihai ugyanakkor felhívta az intézményvezetők figyelmét a 2008-ban elfogadott 1563-as rendelet első mellékletére, mely a tanintézmények területén működő kioszkokban, büfékben forgalmazható termékekre vonatkozik, itt figyelni kell ugyanis az egészséges táplálkozásra. Az ISU képviselője elmondta, hogy a továbbiakban is várják a tanintézmények képviselőit, hogy leadják a tűzvédelmi engedély megszerzéséhez szükséges dokumentációt. Az érdekelteket kedden és csütörtökön 10–15 óra között fogadják.
Sógor Beáta