Megdolgozott hazai VSK-siker

2012.10.15 - 20:44

Három híján kétszáz pontot dobtak összesen a Szatmárnémeti VSK és a CSM Sportul Studenţesc női kosárlabdacsapatok játékosai a hétfői bajnoki mérkőzésen. Ebből 107-et a hazaiak.

Látványban és izgalomban nem szenvedett hiányt az a mintegy 200 néző, aki kilátogatott hétfő késő délután az Ady Endre utcai sportteremben, a Szatmárnémeti VSK – Sportul Studenţesc női kosárlabda bajnoki mérkőzésre: a hazai együttes 107–90 arányban győzött, azonban a siker nem volt olyan sima, mint ahogy azt a végeredmény mutatja.

Predrag Vaszics edző tanítványai ugyanis szervezett és pontos játékkal lepték meg a favoritnak számító házigazda VSK–t. Bár az első két pont Orosz Andié volt, Knezevics duplával és triplával válaszolt a szatmári kosárra. Öt perccel később öttel vezetett a VSK (15–10), de a fővárosiaknak három perc alatt ledolgozták ezt a hátrányt (19–20), és a szünetig hattal sikerült meglépjenek (21–27). A két perces pihenő után Risztics duplája fújt ébresztőt, és Italee Lucas, majd Szlimák Hajni tripláival kettőre felzárkózott a VSK (27–29). A 15. percben Risztics hármasával ismét hattal vezetett a Sportul (33–39), de a szünet előtt, lépésenként ismét feljött a hazai együttes, a nagyszünetig pedig sikerült egy ötös fórt is összegyűjteni (53–48). A pihenő jót tett Dan Fleşeriu edző csapatának, ugyanis összeszedték magukat, és teljesen más hozzáállással játszották a következő húsz percet. Andi és Utahya Drye pontjaival két perc alatt kilencre nőtt az előny (57–48), majd Italee triplája a 29. percben beállította a tizennégyes különbséget (77–63). Ebből tizenegy maradt az utolsó negyedre (81–70), viszont a VSK már nem engedte ki a kezükből a meccset. A 34. percben a bukarestiek egyszer még feljöttek háromra (86–83), Ane Părău, Drye, illetve Italee 15–0-s sorozata elvágta az ellenfél lendületét. Utóbbi triplájával egyébként a VSK átlépte a „bűvös százas” határt is, amit a közönség hatalmas ovációval fogadott (101–83). Az utolsó két percben már nem volt kérdés, hogy a szatmáriaké a meccs, a fővárosiak pedig csak tizenhétre tudták faragni a hátrányukat (107–90).

A VSK a következő szűk egy hétben további három bajnokit fog játszani: szerdán már a Brassói Olimpia látja vendégül Fleşeriu csapatát, csütörtökön a Bukaresti Olimpia otthonában lép pályára a szatmári együttes, szombaton pedig a CSM Târgovişténél játssza a 6. forduló rangadóját. Florin Mureşan, a VSK szakosztályvezetője elmondta, a brassói és a fővárosi találkozót egy későbbi fordulóból helyezték át erre a hétre, ugyanis novemberben négy találkozót játszanak a lányok a FIBA Európa Kupában.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 5. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSM Sportul Studenţesc 107–90 (21:27, 32:21, 28:22, 26:20).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (17, 4, 7), Orosz (14, 0, 2), Szlimák (6 – 2x3 pontos, 2, 1), Szmutku (3, 0, 0), Ivan (3, 0, 0), Kovacsevics (2, 4, 1), Nagy, Giurgiu (2, 0, 0), Whittington (5, 8, 3), Părău (11, 2, 8), Freeman (13 – 1x3, 5, 1), Lucas (31 – 5x3, 5, 4).