Megbukott a magyar védelem

2013.09.07 - 17:33

A magyar labdarúgó–válogatott kilátástalan játékkal rendkívül sima, 3–0-s vereséget szenvedett péntek este Bukarestben a románok vendégeként világbajnoki selejtezőmérkőzésen. Ezzel elvesztette a pótselejtezőt érő második helyet a csoportban.

A magyar szurkolók „ki nem ugrál, büdös román” rigmussal, illetve „cigányozással” hergelték magukat a rendkívül fontos összecsapásra, de a házigazdák oldaláról sem maradt el a válasz, „kifelé, kifelé, a magyarokkal az országból kifelé” hangzott a legtöbbször. A kölcsönös tisztelet hiányzott, a románok elképesztő füttykoncertet adtak a magyar himnusz alatt, válaszul a vendég drukkerek háttal állva tüntettek a román himnusz közben.

Szinte el sem kezdődött a mérkőzés, amikor a románok már vezettek, igaz, Marica góljához Guzmics elképesztő hibája is kellett. Ettől megzavarodott a magyar csapat, de ezt a románok egy darabig nem használták ki. Bő negyed órának kellett eltelnie ahhoz, hogy Egervári Sándor együttese rendezze sorait, de a találkozót így is a hazaiak irányították, volt, hogy egy percig passzolgatták körbe a magyar játékosokat.

A 31. percben Pintilii távoli bombájából növelték előnyüket a románok, így Egervári Sándor szövetségi kapitány nem várhatott a változtatással, védekező középpályását, Korcsmárt irányítóra, Hajnalra cserélte.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a románok kedvükre adogattak, nem erőltették a támadásokat. A magyarok ritmustalanul futballoztak, a párharcok jelentős részéből vesztesen kerültek ki. A 68. percben Stancu dönthette volna végleg el a három pont sorsát, egyedül vezethette Bogdánra a labdát, de a magyar kapus óriási bravúrral hárított. Néhány pillanattal később ismét csak rajta múlt, hogy nem született meg a házigazdák harmadik gólja.

A magyar csapat a hajrára sem tudott kellőképpen felpörögni, ráadásul Tănase is betalált, így a vendégek kilátástalan játékkal, sima vereséget szenvedtek.

„Sajnos nem tudtuk megvalósítani, amire készültünk – kezdte gyors értékelését Egervári Sándor. – Nyilván ehhez kellett egy nagyon korai, súlyos egyéni hibából kapott gól. A román válogatott ma este a játék minden tekintetében felülmúlt minket.”

„Ami a célunk volt, azt elértük, ezzel a győzelemmel megnőttek az esélyeink a második hely megszerzésére – jelentette ki a román szakvezető, Victor Piţurcă. – A mérkőzés nagyon jól sikerült, nem akarok dicsekedni, de ez az eredmény magáért beszél, szinte tökéletesen játszottunk. Ugyanakkor még nem örülhetek maradéktalanul, hiszen a törökök elleni meccs hátra van. Úgy gondolom, azt a találkozót is meg fogjuk nyerni, és akkor meglesz a második hely.”

A románok a győzelmükkel megelőzték a magyarokat, s a második helyre léptek előre a D csoportban. Egervári Sándor együttese – amelynek hátránya így két pont a románokkal szemben – kedden az észt csapatot fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.

A magyar válogatott több mint 32 éve nyeretlen a románok ellen, ráadásul idegenben csaknem ötven éve nem tudott győzni.

Vb-selejtező

D csoport

Románia-Magyarország 3–0 (Marica 2. perc, Pintilii 31., Tănase 88.).

Románia: Tătăruşanu – Măţel, Goian, Chiricheţ, Raţ, Bourceanu, Pintilii, Torje (Tănase, 58. perc), Stancu, Maxim (Popa, 64.), Marica (Hoban, 79.).

Magyarország: Bogdán Ádám – Vanczák, Guzmics, Lipták, Kádár, Koman (Szabics, 85.), Korcsmár (Hajnal, 34.), Varga (Lovrencsics, 68.), Dzsudzsák, Szalai, Böde.

A csoport másik mérkőzésén: Törökország – Andorra 5–0 (Umut Bulut 35., 39., 68., Burak Yilmaz 64., Arda Turan 90+3.), Észtország – Hollandia 2–2 (Vassiljev 17., 56., illetve Robben 2., Van Persie 90+4. – 11-esből).

C csoport

Kazahsztán – Feröer-szigetek 2–1, Írország – Svédország 1–2, Németország – Ausztria 3–0

G csoport

Lettország – Litvánia 2–1, Bosznia-Hercegovina – Szlovákia 0–1, Liechtenstein – Görögország 0–1