Belföld

Megbírságoltak négy gázszolgáltatót, mivel emelni akarták a rögzített áras szerződésekbe foglalt díjakat

2021.10.14 - 14:02

Az ANRE a fogyasztóktól érkezett panaszok alapján vizsgálta meg a szolgáltatók által kiküldött típusajánlatokat, illetve azt, hogy az ezek nyomán végzett esetleges szerződés- és tarifamódosítások a vonatkozó törvényi kötelezettségek betartásával történtek-e.

Az ellenőrzések nyomán összesen 2,69 millió lejre bírságoltak meg négy gázszolgáltatót. Az Engie Románia, az E.ON Energie Románia és a Restart Energy One egyenként 800 ezer lejes bírságot, a Premier Energy pedig 200 ezer lejes büntetést kapott.

A szolgáltatók a meghatározott időszakra (6-12 hónapra) érvényes, fix árat tartalmazó ajánlatokban nem tettek említést arról, hogy fenntartják maguknak a jogot a tarifák megváltoztatására, és ezáltal nem tettek eleget az átlátható és egyértelmű tájékoztatásra vonatkozó kötelezettségüknek; ugyanakkor az ügyfeleknek kiküldött értesítés szerint szándékukban állt változtatni az árakon 2021 októberétől, illetve novemberétől - magyarázta az ANRE. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Kevesebbet ír majd az augusztusi gázszámlákon

Csökkentette egyik szolgáltatásának díját a két nagy gázszállító, ennek köszönhető a fogyasztók számára kedvező árváltozás.
Belföld

Tisztázta a helyzetet az energetikai piacon az ANRE

Zéró tolerancia a spekulatív projektekkel szemben, a hálózat-fejlesztési projektek garanciáját 5%-ról 20%-ra emelte a hatóság.
Belföld

Jó irányba mozdul el a napenergia-termelési szabályozás

Havi elszámolás, több címen való kompenzálás, a megtermelt értékkel gázszámla is törleszthető.