Megan az év első győzelme

2017.05.01 - 13:18

Végre jó érzés volt rápillantani a Both Katalin Sportterem eredménykijelzőjére a VSK férfi kézilabdacsapatának mérkőzése után. A szatmáriak 31-szer, a Suceava csapata 25 alkalommal talált be.

A Nemzeti Liga alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában egy elszánt, magabiztos, győzni akaró,minden helyzetet maximálisan kihasználó VSK állt ki a szombaton délelőtt a táblázat második helyén tanyázó CSU Suceava ellen. A vendégek a három pont megszerzésévelbiztosították volna helyüket az első ligában. Adi Chirut edző csapata az alsóház második helyén állt a mérkőzés előtt, három ponttal a már biztos bentmaradó Steaua mögött. A szucsávai alakulat viszont úgy játszott az mérkőzés elején,mint egy amatőr csapat. Kilenc percig még gólt sem tudtak szerezni, volt azonban rengeteg eladott labdájuk, és ziccerből elhibázott helyzetük a Szucsáva megyei kéziseseknek. Igaz, Várady Gyula legényei is csak néggyel tudtak meglépni a vendég csapat katasztrofális kezdése ellenére. Lazici, Rogoz, Bejinariu és Stan góljai jelezték, hogy a VSK nem engedi ki a kezéből a meccset. Az első játékrész közepére azonban megtoprtant a szatmári gárda, ami lehetővé tette, hogy Târzioru, Olariu és Ciubotariu neveivel bővüljön a góllövő lista. Lazici 11-8-ra módosította az eredményt három perccel a vége előtt, de a CSU remekül védekezett a hátralevő percekben, és Olariu révén kiegyenltett. A második felonásban leginkább Burlacuval gyűlt meg a szatmáriak baja, aki kilencszer talált be Cioroiu kapujába. Szerencsére Morar is jó napot fogott ki. A szucsávai védők tehetetlenek voltak a VSK irányítójával szemben, aki hét góllal járult hozzá csapata idei legjobb játékához. A második játékrész közepén Várady fiai már hat góllal vezettek, Lazici, Oláh és Campar is betalált a remek formában játszó Morar mellett. A vendégek 10 perccel a vége előtt feljöttek három gólra, de az 5-ös szatmári mezt viselő játékos karja ismét a magsba lendült. Természetesen Morar volt az, akinek köszönhetően a különbség ismét hatra nőtt, ami gólokban 31-et jelentett a szatmáriaknál, és 25-öt szucsávai oldalon. A VSK bentmaradási reményei továbbra is nagyon haloványak, főleg úgy,hogy az előttük tanyázó fogarasiak győzni tudtak a CSM Focşani otthonában. A következő fordulóban épp a Vráncsa megyei csapat lesz a VSK ellenfele. Gólszerzők: Morar (7), Lazici (5), Munea (4), Bejinariu (3), Stan (3), Campar (3), Rogoz (3), Oláh (2), Mateş (1)

Nemzeti Liga, alsőház,5. forduló: Szatmárnémeti VSK – CSU Suceava 31-25, Fogarasi CSM – CSM Focșani 21-19.A Steaua szabadnapos volt. Táblázat: 1. Steaua 27 pont, 2. Suceava 24, 3. Focșani 19, 4. Fogaras 13, 5. Szatmár 4.