Megalázó vereség Kolozsváron

2018.04.09 - 17:14

A Tasnádi Unirea labdarúgócsapatának ezúttal sem kedvezett a kolozsvári kiruccanás. Előbb ötöt kaptak a Kolozsvári Universitatea csapatától, majd a Sănătatea szórta meg az Unireat egy hatossal.

Bár a tasnádiak edzője a mérkőzés előtt még győzelemről beszélt. Azt nyilatkozta szerkesztőségünknek a tréner, bár csapatát megviselte az „U” elleni 5-0-ás zakó, túltették magukat az ott elszenvedett vereségen, és győzni térnek vissza a kincses városba. Ezúttal sem jött össze. Sőt, most még rosszabbul sikerült a vendégszereplés, mint legutóbb. Két meccs és egy hét alatt összesen 11 gólt kapott a két kolozsvári csapattól az Unirea, miközben egyszer sem sikerült betalálniuk az ellenfél kapujában. A bajnokság tavalyi utolsó fordulójában sem járt jobban a tasnádi gárda, ugyanis a Kolozsvári CFR 2-es csapata is egy hatossal szórta meg a Szatmár megyeieket. Még az a tasnádiak szerencséje, hogy csak három kolozsvári csapat szerepel a csoportjukban. Bár a Dési Unirea is Kolozs megyei csapat... A Sănătatea már az első játékérészben 4-0-ra vezettek: Indreica (13. perc), Tilincă (19. perc), Ceaca (37, 45. perc). A második felvonásban Tilincă még betalált egyszer Cherecheş kapujába, Bria pedig a 67. percben megadta a kegyelemdöfést a tasnádiaknak, így Popa csapata újabb megszégyenítő vereséggel tér haza Kolozsvárról. A Tasnádi Unirea a vereség ellenére is tartja a 10. pozícióját a táblázatban 24 ponttal. A következő fordulóban Cristian Popa csapata egy hosszabb szünet után ismét hazai pályán játszik a Feleki FC csapata ellen, amely jelenleg épp az Unirea alatt szerepel a tabellán 18 ponttal. A Szeben megyei alakulat győzelem esetén egy ponttal közelítené meg a Szatmár megyeieket. Hazai győzelemmel pedig az Unirea bebotozná magát a 10. helyre, a CFR 2 botlása esetén pedig meglehetne a kilencedik hely is.

Az Unirea csapata: Cherecheş – Ştef, Parnău, Vădan, Palinceac, Cădar, Silaghi, Cubaş, Faur, Székely. Csere: Kereszi, Varga, Bercean, Bolba, Popa, Nagy. Edzők: Cristian Popa és Ovidiu Suciu.

A 21. forduló eredményei: Kudzsiri Metalurgistul - Magyarigeni Performanța 3-1, Lșnțrdfalvai ACS – Sz Szászrégeni Avântul 2-2, Szászmedgyesi Gaz Metan 2 – Alsógáldi Industria 0-2, Gyulafehérvári Unirea – Kolozsvári CFR 2 3-2, radnóti CS – Dési Unirea, Vidombáki Viitorul – Kolozsvári U 0-3 játék nélkül. A Feleki FC szabadnapos volt.