Még soha búcsúzott ilyen korán csapat az NB 1-től

2020.06.08 - 12:22

A magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga 27. fordulójának utolsó mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán 3–0-ra legyőzte a sok helyzetet kihagyó Diósgyőrt és ezzel őrzi kilenc pontos előnyét a táblázat élén. A Ferencváros rekordhosszúságú hazai bajnoki veretlenségi sorozata immár 51 mérkőzésre nőtt, idén még a Kisvárda, az Újpest és a Mezőkövesd próbálkozhat ennek megszakításával.

A 27. etap egyébként egy kisebb meglepetéssel kezdődött. A Debreceni VSC hazai pályán fogadta a sereghajtó Kaposvári Rákóczit, amelynek a találkozó előtt már csak matematikai esélyei voltak a bentmaradásra. Hiába tűnt úgy a gyors gól után, hogy a Debrecen biztosan legyőzi a vendégét, a második félidőben túlságosan megnyugodott a hazai csapat, így a Kaposvárnak sikerült az egyenlítés. Ezzel a Debrecen nagyon nehéz helyzetbe került a kiesés elkerüléséért vívott küzdelemben (képünkön), viszont a Kaposvárnak sem volt elég az iksz az örömhöz. A forduló legnagyobb meglepetését ugyanis a Paks szolgáltatta, amely nyerni tudott a harmadik helyezett Mezőkövesd otthonában. Könyves Norbert duplájával 2–0-ra nyert a stabilan védekező és jól kontrázó tolnai csapat, amely így ebben az idényben kapott gól nélkül mind a kilenc pontot begyűjtötte Kuttor Attila alakulatával szemben. Ez egyben azt is jelenti, hogy a sereghajtó Kaposvár már biztosan búcsúzik az élvonaltól. Amióta 12 csapatos az NB 1, még egyetlen csapat kiesése sem vált biztossá ilyen korán.

A Mezőkövesd az újrakezdés után bejutott a Magyar Kupa döntőjébe, de a fináléban kikapott, és összességében öt tétmérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni, két döntetlen mellett háromszor szenvedett vereséget.

Székesfehérváron, a MOL Fehérvár által 2–0-ra megnyert mérkőzésen a román válogatott szatmárnémeti védője, Rus Adrián kezdő volt és 73. percet játszott, míg a vendég Kisvárda alakulatában a védősorban végig játszott a szatmári Cornel Ene, míg a Sportlíceumnál nevelkedett Claudiu Bumba kezdő volt, és 60. percnyi játékidőt kapott. Ene az első félidő elején vezetést szerezhetett volna a Kisvárdának, de a fejese a felső lécen csattant.

2. MOL Fehérvár FC 27        16        6          5          49–23  54

3. Mezőkövesd Zsóry FC       27        13        6          8          37–24  45

4. Diósgyőri VTK      27        12        4          11        36–36  40

5. Puskás Akadémia FC         27        10        10        7          40–34  40

6. Budapest Honvéd   27        10        7          10        28–34  37

7. Kisvárda     27        10        4          13        36–38  34

8. Zalaegerszegi TE FC         27        9          7          11        42–37  34

9. Újpest FC   27        9          5          13        32–39  32

10. Paksi FC   27        9          5          13        32–42  32

11. Debreceni VSC    27        9          4          14        39–50  31

12. Kaposvári Rákóczi FC     27        3          2          22        20–64  11

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi

A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.

A hosszabbításban szerzett góllal nyerte a derbit a Fradi

A Zalegerszegi TE kispesti győzelmével indult a magyar labdarúgó élvonalbeli szezon, majd a Mezőkövesd újpesti pontszerzésével folytatódiott az első forduló.

Rus nélkül kezdődik az NB 1

A Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg mérkőzésével kezdődik július 29-én a magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga új idénye.