Vidék

Még mindig nyeretlen odahaza a Tasnád

2019.03.30 - 22:09

Idei leggyengébb hazi teljesítményét nyújtva nyeretlen marad hazai pályán a Tasnádi Unirea, és így már pozíciót is vesztett a labdarúgó Liga 4 5. csoportjának a táblázatában.

Szombaton az Unu Fotbal Gloria Beszterce volt az ellenfél, amely egy ponttal lemaradva követte a Cristian Popa vezetőedző gárdáját a tabellán.

Egyik csapat sem akart kockázatot vállalni a találkozó elején. Az első veszélyesebb helyzetig tíz percet kellett várni, amikor Anișoreacnak akadt némi munkája egy besztercei támadásnál. Ezután is a vendégek nyomtak, a tasnádiak egyáltalán nem veszélyeztették az ellenfél kapuját. Talpoș folyamatosan lemaradt a labdákról, de a támadások is vérszegények voltak. Egyedül Parnău távoli lövését jegyezhettük fel az első félidőben, de az is kapu mögötti dróthálót rezegtette meg.

Túloldalt viszont egyre többet forgott veszélybe a kapu, a 32. percben pedig bekövetkezett az, amire számítani lehetett: Sebastian Rus két testcsellel verekedte át magát az álmodozó védősoron, bal oldalról, ziccerből nem hibázhatott (0–1).

Nem tért magához az Unirea a bekapott gól után sem, így továbbra is a vendégegyüttes játszott fölénybe. Sőt, a szünet előtt megketőzhette volna előnyét, de Curtuiuș lövése az oldallécről pattant vissza.

Viszont az eredmény nem maradt sokáig így, a fordulás utáni első percekben ugyanis megtalálták a második gólt is a beszterceiek: egy jobb oldali szöglet után a rövidsarokról a veterán Curtuiuș csúsztatott fejjel a hosszúra, pontosan a léc alá (0–2).

Három perccel később kissé zavaros helyzet után jött a szépítő találat: Parnău rántották le a beszterceiek a tizenhatoson belül, de az öt méterre álló szászfenesi Vlad Inoan nem látott semmit. A kolozsvári asszisztense, Paul Bogdan Pojar szólt a sípmesternek, hogy szabálytalanság történt, utána ítélt 11-est, amit Cocian hibátlanul értékesített (1–2).

Ezután kicsit megélénkült a tasnádi játék, többet támadtak, de a beszterceiek is átadták a kezdeményezést az ellenfelüknek. Viszont a lendület nem volt elég: a rutin hiánya látható volt, míg túloldalt a besztercei veteránok időhúzása hatékonyabb volt.

Maradt a besztercei győzelem, míg az Unirea a harmadik hazai meccsét is egy gól különbséggel vesztette el. Ráadásul pénteken Nagybányán, a dobogós Minaurral mérkőzik a csapat, ahol nagy meglepetés lenne a pontszerzés. Az üldöző désiek és szászhermányiak viszont egymás ellen játszanak, és ha ott döntetlen születik, akkor az Unireának még őrizheti a 10. helyét.

Labdarúgó Liga 3, 5. csoport, 20. forduló

Tasnádi Unirea – Unu Fotbal Gloria Beszterce 1–2 (0–1). Gólszerzők: Cocian (53. perc – 11-esből), illetve Rus (32.), Curtuiuş (48.)

AFK Csíkszereda – Kolozsvári Sănătatea 1–0

Szászrégeni CSM Avântul – Tordai Sticla Arieşul 2–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Dési Unirea 0–2

Kolozsvári CFR II – Radnóti CS 5–3

Olimpic Cetate Barcarozsnyó – Marosvásárhelyi SE 4–1

AFC Szászhermány – Nagybányai Minaur 1–1

Fotbal Comuna Lénárdfalva – AFC Székelyudvarhely 5–1