Még mindig holtverseny az élen

2015.07.16 - 14:22

Két nemzetközi sakkmester, a romániai Lucian Cătălin Carmaciu és a moldovai Ruslan Soltanici vezetik a táblázatot a Szabó Gyula Emléktornán.

Továbbra is szoros a küzdelem az első helyért és a vele járó háromezer lejes pénzjutalomért Szatmárnémeti legnagyobb nemzetközi sakkfesztiválján, a II. Szabó Gyula Emléktornán.

A Szatmárnémeti Voinţa SK és a Szabó Gyula Sportegyesület által rendezett megmérettetésen a romániai Lucian Cătălin Carmaciu nemzetközi sakkmester (IM) és a moldovai Ruslan Soltanici IM hat forduló után holtversenyben, 5 ponttal vezet a táblázatban. A 4. fordulóban ugyanis Carmaciu legyőzte a szerbiai Branko Tadicot sakknagymestert (GM), míg Ruslan az ukrán Serghei Pavlov IM ellen nyert. Ezek voltak a torna eddigi legnagyobb meglepetései. Így az utolsó három körben fog eldőlni a végső győztes kiléte, az ünnepélyes díjkiosztó ünnepséget szombaton rendezik 15 órától a szatmárnémeti Szakszervezetek Művelődési Házában.

A hatvanhét fős mezőnyben, a szatmáriak közül a legelőkelőbb pozíciót Codruţ Constantin Florescu IM foglalja el, aki hat forduló után a 16. helyet foglalja el. A Szatmárnémeti Apollo SK sakkozója csütörtökön asztalhoz ült a pénzdíjas sakk 690 rapidjátszmák versenyében is, ahol a tizenhétből a negyedik helyen zárt Petre Nad Titus IM (Temesvári CS Studenţesc Medicina), Adrian Marian Petrişor IM (Galaci CS Şah Club) és Soltanici mögött.

Péntek reggel 10 órától a versenyigazolvánnyal rendelkező ifi sakkozók, szombaton 9.30 órától pedig a kezdő és amatőr ifi sakkozók versenye kezdődik.