Még kezelés alatt van Desroches

2014.01.21 - 17:29

Kihagyhatja a Brassói Olimpia elleni bajnoki mérkőzést a Szatmárnémeti VSK csapatának az újonca, Caila Desroches. Az amerikai center szombaton, a nagyváradiak elleni meccsen sérült meg.

Nem biztos, hogy pályára lép szombaton a Brassói Olimpia elleni bajnoki mérkőzésen a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának az újonca, Caila Desroches. Az amerikai center múlt hét csütörtökön érkezett meg Szatmárnémetibe, de már szombaton játéklehetőséget kapott a Nagyváradi U VSK elleni találkozón. Azonban a 25. percben megsérült, és a bokaficam miatt lehet, hogy kispadról nézi majd a csapata brassói meccsét is.

Desroches a bihariak elleni találkozón vetődve ugrott, így próbálta menteni a labdát, azonban szerencsétlenül esett a padlóra, csak segítséggel tudott a kispadig elbicegni. A bokaficam négy–öt napos kiesést jelenthet az edzésből, jelenleg kezelést kap. Éles Péter vezetőedző bízik abban, hogy játékosa hamar felépül, és szükség esetén bevethetik a brassói találkozón. „Szerencsére nem komoly a sérülése, bokaficama volt, de ez 4–5 napos edzéskiesést jelent. Jelenleg kezelés alatt van, eljön velünk Brassóba, de nem hiszem, hogy számíthatunk rá” – mondta a szakvezető.

Desroches-nak egyébként kevés ideje volt bizonyítani az első szatmári mérkőzésén, ugyanis sérüléséig kevesebb mint öt percet töltött a pályán. A klub és a szakmai vezetés bizalma azonban töretlen, szerintük a New York-i születésű center hiánypótló a VSK-nál.

Az idei első bajnoki mérkőzésen a VSK 77–59 arányban győzte le a nagyváradiakat, míg a brassói alakulat Alexandrián szenvedett 66–52-es vereséget. Az őszi VSK–Brassó összecsapáson 62–53 arányú hazai siker született a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben.