Még éretlen lenne a Reki játéka?

2016.09.17 - 20:50

A látottak alapján elmondható, hogy a rutin hiánya miatt vesztett ismét pontokat a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata a harmadosztályos bajnokság harmadik fordulójának szombati, hazai mérkőzésén.

A fiatal srácok ugyanis későn pörgették fel magukat, addig viszont az ellenfél már vezetett.

A Reki szombaton második hazai meccsét játszotta a Liga 3-ban, és egy jól felkészült Zilahi FC volt az ellenfél.  A szilágyságiak az első pillanattól nekiestek az ellenfélnek, Mihai Sabău vezetőedző legényei alig jutottak levegőhöz, percekig a labdát sem tudták átjuttatni a zilahi térfélre. Alexandru Maria be is talált, de leshelyzetből gurított Daniel Oşan kapujába, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

De helyt álltak a nyomásnak, így lassan sikerült kiegyenlíteni a játékot. És, amikor úgy tűnt, hogy sikerült „túlélni” a kezdeti ostromot, akkor jött Cristian Tăbârţă találata, aki Ionuţ Ţârlea keresztlabdájánál kihasználta a daróci védelem és Oşan figyelmetlenségét, így zavartalanul küldhette a labdát a kapuba (0–1).

Szünet után bátrabban játszottak a daróci zöld-fehérek, de a veszélyes és egyértelmű gólhelyzetig a meccs utolsó percéig kellett várni: Ciprian Lauruk szabadrúgása után Claudiu Băicanról előre pattant a labda, az érkező Horia Bâgiu emelet közelről, de a zilahi védők a gólvonalról mentettek.

Maradt a Zilahi FC győzelme, és a Reki továbbra is nyeretlen a Liga 3 ötödik csoportjában, amely még nem szerzett pontot. Ha kilencven percen keresztül úgy játszik majd a csapat, mint szombaton, az utolsó fél órában, akkor – bizonyára – az első divíziós pontokra már nem kell sokat várni.

Liga 3, 5. csoport, 3. forduló

Pusztadaróci Recolta – Zilahi FC 0–1 (0–1).

Gólszerző: Tăbârţă 32. perc.

Pusztadaróci községi pálya, 200 néző, vezette: Alexandru Dan Gornic (Arad).

Recolta: Oşan – Lauruk, Csik, Rebegea, Vincze D. (Vincze L., 35. perc), Şimon (Moldovan, 53.), Mester, Ionescu, Bâgiu, Mureşan (Jakkel, 77.), Pop D. (Goţ, 64.). Vezetőedző: Mihai Sabău.

Zilahi FC: Băican – Turda, Mateciuc, Tonho, Ţârlea, Bucur, Coţi, Maria (Meleg, 42.), Istrate (Vălinăreanu, 84.), Hosu, Tăbârţă (Pop A., 59.). Vezetőedző: Costantin Olariu.