Még egy meccs és döntős a VSK

2021.04.23 - 13:01

Élt a pályaválasztó előnyével, és behúzta a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnoki elődöntő első két mérkőzését, viszont arra vélhetően a lányok sem számítottak, hogy ekkora különbséggel verik kétszer is a jó erőket képviselő FCC Baschet Arad csapatát.
A bajnokság alapszakaszában oda-visszavágó meccsen 9, illetve 19 ponttal verte Miguel Lopez vezetőedző alakulata a Maros-parti ellenfelét. Viszont a spanyol szakvezető alaposan felkészítette tanítványait a szerdai, illetve csütörtöki meccsekre, így taroltak, 28, majd 20 pont különbséggel hozták le az első két találkozót.
Az első meccsen mindkét csapat erősen kezdett, és az első perc után még az aradiak vezettek 5–4-re. Ezután viszont kezébe vette az irányítást a VSK, és a szatmáriak akarata érvényesült. A felgyorsított tempóra nem tudott reagálni az ellenfél, így két perccel később már 11 pont volt a két csapat között (16–5). Innen még nem nőtt akkorát a különbség, hiszen a negyed végéig még csak 14 pont volt közte (30–16). Viszont a folytatásban sem állt meg a VSK, a 14. percben Kilin Tünde triplája beállította a húsz pontos fórt (40–20).
Huszonegy pont VSK előnnyel fordult a második félidőre a két csapat (52–31), de a szatmáriak továbbra sem hagytak alább a tempóból. A 28. percben nőtt 32-re a hazaiak előnye (77–45), majd a 31. percben Marina Solopova szabaddobás-pontjai állították be a maximális különbséget (79–45). Innen már alábbhagyott a lendület, vélhetően a fáradság is közbe szólt, de már az Aradnak sem ment annyira a játék. A vendégegyüttes behúzta az utolsó negyedet, 28 pontra ledolgozta a különbséget is (83–55), viszont ez már nem számított.
A csütörtöki meccs nem kezdődött hasonló lendülettel, az első találat az aradiaké volt az első perc végén (0–2), de a VSK egy négy perces 16–2-es futással „helyre állították a rendet” (16–4). A különbség viszont nem nőtt úgy, ahogy az előző napi meccsen. Sőt, az első negyedet csak plusz hattal zárta a VSK (23–17), és a folytatásban sem volt tizenötnél nagyobb szatmári fór (38–23, 16. perc).
Ezúttal tizenkét pont előnnyel mehetett pihenőre a VSK (42–30), de fordulás után is csak legtöbb tizenkilenc pontra tudott elmenni Lopez csapata (50–31, 24. perc). Ez volt a különbség az utolsó negyed előtt, majd a 33. percben Solopova huszonhat pontot tett a két csapat közé (75–49). Húsz pont maradt a végére a VSK előnyéből (84–64), viszont a lényeg az, hogy a szatmári alakulat nem hibázott a hazai meccseken. A három nyert mérkőzésig tartó párharc így akár hétfőn eldőlhet, amennyiben a VSK nyerni tud Aradon a 18 órakor kezdődő találkozón.
A másik ágon a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC is simán behúzta az első két meccset a Brassói Olimpia ellen (93–60, 96–31), így hétfőn Brassóban itt is eldőlhet a párharc sorsa.

NŐI KOSÁRLABDA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet UAV Arad 83–55 (30:16, 22:15, 25:14, 6:10)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (20/10/6), Patricia Bright (22/13/2), Marina Solopova (17/12/6), Alina Podar (5/0/3), Bria Goss (12/5/2) – Carla Popescu (2/3/1), Kilin Tünde (5/2/1), Andreea Huțanu (0/4/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Prorche Poole (14/3/4), Jefimija Karakasevic (2/2/1), Ecaterina Armanu (5/2/0), Dora Ardelean (2/0/1), Brankica Hadzovic (12/5/4) – Veatriki Akathiotou (6/2/1), Nagy Ildikó (2/0/0), Fodor Márta (3/1/0), Rebecca Lipovan, Angela Lou Beadle (9/9/0). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

NŐI KOSÁRLABDA, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet UAV Arad 84–64 (23:17, 19:13, 22:15, 20:19)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (10/11/3), Patricia Bright (24/8/1), Marina Solopova (12/7/8), Alina Podar (9/4/2), Bria Goss (15/4/2) – Carla Popescu (5/0/1), Kilin Tünde (9/2/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Prorche Poole (10/5/0), Jefimija Karakasevic (11/7/0), Ecaterina Armanu (2/3/2), Dora Ardelean (6/1/0), Brankica Hadzovic (15/1/5) – Veatriki Akathiotou (7/4/2), Fodor Márta (5/7/1), Rebecca Lipovan, Angela Lou Beadle (8/4/3). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

Összetettben: SZVSK – Arad 2–0

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.