Még egy kardérem a Szatmárnémeti SK–nak

2012.05.28 - 13:48

Gőzerővel készülnek a Szatmárnémeti SK kardvívói a július elején esedékes korosztályos bajnokságra.

Mint ismeretes, ebben a fegyvernemben több évtizedes kihagyás után szerepel majd ismét szatmári sportoló, Porcza Attila edző pedig bízik abban, hogy már a debütáláson sikerült az éremszerzés. Erre meg lehet az esélye az SK–nak, hiszen a Slobozián rendezett Primăverii Kupa viadalain, a 8–11 évesek huszonnégy fős mezőnyében Arius Borlan – akárcsak korábban, egy brassói tornán – a második lett. Găman Dávid Mihály a 6. helyen zárta a megmérettetést.

A lányok viadalában Dalia Drăgan kiválóan kezdett, és a csoportküzdelmekben leiskolázta az összes ellenfelét. Így elsőként került a főtáblára, viszont ekkor fordult a helyzet, és a nyolcba jutásért vívott asszót 8–7 arányba elvesztette, így csak a 9. helyen zárt.

A 12–13 éves fiúk versenyében Heim Zoltán első versenyén vett részt, és csak kevés hiányzott, hogy érmes helyen zárjon: a negyeddöntőben 8–6 arányú vereséget szenvedett, így az 5. lett a sloboziai tornán.

„Nagyon meg vagyok elégedve a sportolóim teljesítményével. Akik voltak Brassóban is, azok teljesítményén már érződött ez a minimális tapasztalat is, míg az újonc Zoli remekül vívott. Júniusban még rendeznek egy felkészülési tornát Bukarestben, remélem sikerül oda is eljutni. Ezt követik majd a bajnoki küzdelmek, ahol eldől majd, hol tartunk most a munkában” – mondta lapunknak Porcza.