Még egy hetet biztos pihen a VSK

2019.04.12 - 17:04

Április 16-nál korábban biztos nem játszik a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga rájátszásában, ugyanis aznap az elődöntőbeli lehetséges ellenfél még negyeddöntős mérkőzését fog játszani.

Mint ismeretes, a Szatmárnémeti VSK a Brassói CSTBv Olimpia – Phoenix Știința Konstanca párharc győztesével küzd majd a döntőbe jutásért. Maikel Lopez edző gárdája kedden már eldöntötte a továbbjutást, miután a harmadik mérkőzésen is legyőzte a Kolozsvári Universitateát. A másik ágon, a három nyert meccsig tartó találkozó jelenlegi állása 1–1, miután a brassóiak megnyerték a második, hazai mérkőzésüket. Arról is beszámoltunk, hogy a konstancai együttes az első összecsapáson 72–69-re győzött Brassóban, viszont a második találkozón a hazaik 73–59-re nyertek. Vasárnap 16 órától Konstancán folytatódik a párharc, és az eredménytől függetlenül 16-án is játszanak még egy meccset. Amennyiben ezután sem dől el a továbbjutás, akkor április 19-én Brassóban rendezik az ötödik mérkőzést.

Vasárnap eldőlhet a másik elődöntő párosítása, mivel a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Nagyváradi CSU (130–36, 106–29) és az Aradi FCC ICIM – CSM Târgoviște (65–31, 56–37) párharcokban is 2–0-ra vezetnek a hétvégén vendégeskedő együttesek.