Még az hatodik hely sem jöhet össze

2017.04.14 - 21:26

Két héttel ezelőtt még a elődöntős szereplés lehetősége villant meg azután, hogy CSM Târgovişte otthonában nyerte a Szatmárnémeti VSK, most már viszont annak is örülhetünk majd, ha legalább a hetedik hely összejön Jose Araujo edző csapatának.

A piros-fehérek ugyanis alaposan leszerepeltek péntek este hazai közönség előtt, amikor az Aradi ICIM leiskolázta a VSK-t a Both Katalin Sportteremben.

Az 5–8. helyért zajló párharc első körének utolsó mérkőzését két szoros találkozó előzött meg. Szatmáron kettővel nyert a VSK, Aradon egy ponttal győzött az ICIM, így a harmadik összecsapás döntött a továbbjutásról. Pénteken a gyenge kezdés után Baltic és Tavic 0–5-ről fordított 7–5-re, majd Reed és Oláh Andi pontjai ötöt tettek a két csapat közé (13–7). Viszont eddig tartott az „eufória”, ugyanis az ICIM percek alatt fordított egy 13–0-s sorozattal (13–20). Nyolc pont előnnyel ment pihenőre az ellenfék (20–28), a szünet előtti percben pedig már hússzal vezetett az ICIM (30–50). Fordulás után sem változott a helyzet, a 23. percben pedig Hadzovic duplája után már huszonkét pontos hátrányba került a VSK (34–56). Innen tizenötre zárkózott fel a szatmári csapat (50–65), de az utolsó tíz perc már kevésnek bizonyult, hogy fordítani is lehessen. Tizenegy alá (59–70) már nem sikerült menni, így a végén vélhetően már fel is adták a küzdelmet, az ICIM pedig 82–66-os győzelmével 2–1-re megnyerte a párharcot és a Galaci Phoenix-szel az 5. helyért küzdhet.

A VSK április 19. a CSBT Alexandria ellen kezdi idehaza a 7. helyért a két nyert mérkőzésig tartó küzdelmet.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, az 5–8. helyért, 3. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Aradi ICIM 68–82 (20:28, 12:22, 18:15, 18:17).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (10/5/4), Oláh (10/3/2), Laza (2/2/3), Baltic (15/8/6), Tavic (16/1/1), Ferenczi (9/1/1), Crăciun (6/1/1), Canty (0/3/3). Vezetőedző: Jose Araujo.

ICIM (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Pasic (14/6/3), Nagy (15/4/1), McGuire (12/7/7), Stroman (22/7/3), Hadzovic (15/4/6), Mercea (0/1/0), Karakasevic (4/4/1), Zidaru. Vezetőedző: Bogdan Bulj.

Összetettben: 1–2