Szatmárnémeti

„Maszkabál, maszkabál, űzzük el a telet már!”

2017.02.24 - 10:12

Ezekben a hetekben minden óvodás és kisiskolás gyerek izgatottan készülődik a farsangi mulatságra. Nem volt ez másként a szatmárnémeti 33-as Számú Napközi Óvodában sem, ahol szerdán délelőtt került sor a télkergető ünnepségre.

Az esemény az Öko Óvoda Nevelési Program részeként lett megszervezve, amelynek célja a gyermekek környezetvédő magatartásának kialakítása és nevelésük az életkori sajátosságaiknak megfelelő módszerek révén, ezért a jelmezek többsége olyan újrahasznosítható anyagok felhasználásával készült, mint a pillepalack, újságpapír, csomagolópapír, műanyag és papírtányérok, poharak, illetve szemetes zsákok vagy kartondobozok.

A saját kézzel készített jelmezeknek nemcsak a viselése, de már az elkészítése is szórakoztató, főleg, ha a gyerek is részt tud venni benne, és kitűnő kapcsolatépítő hatással van a szülő-gyermek viszonyra is. „Tudjuk, hogy a környezeti nevelés alapozó jellegű, és ha jó az alap, akkor az élmények, benyomások egy életre meghatározzák az ember gondolkodás- és életmódját. Az óvodáskorúak természetvédelemmel kapcsolatos tapasztalatszerzésének alapja a cselekvés. Cselekvés útján jön rá a gyermek az összefüggésekre, tanul meg látni, gyönyörködni, érzelmileg is kötődni mikro-, majd később makrokörnyezetéhez. Arra törekszünk, hogy a kisgyermek természettel való kapcsolata élményszerű, élettel teli, játékos, izgalmas, csodát kutató legyen” — ismertette a projekt lényegét Ciac Gyöngyi óvónő, aki az idei tanévben az Öko Óvoda Nevelési Program felelőse a 33-as Számú Napközi Óvodában.

Roman Florica igazgatónő ezúton szeretne köszönetet mondani a szülőknek, akik időt és energiát nem sajnálva pompás jelmezeket készítettek a gyerekekkel, és teljes odaadással vettek részt az esemény előkészületeiben.

Az Öko Óvoda Nevelési Program a tanév végéig további három tevékenységgel folytatódik majd, amelyeknek közös célja az óvodáskorú gyerekek természetbarát gondolkodásának kialakítása.