Másodosztályban az Olimpia FC!

2013.05.25 - 22:40

Nem hibázott a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a Liga 3 utolsó előtti fordulójának mérkőzésén, és az így szerzett pontokkal Csik Tibor edző legénysége megnyerte az ötödik csoport küzdelmeit, vagyis 2006 után a „sárga–kékek” visszajutottak a román másodosztályba.

A szombati ellenfél, a Borossebesi Naţional elszántan érkezett Szatmárnémetibe, „gáncsot” akart tenni az Olimpia FC-nek. De a szatmári legények sem akarták a véletlenre bízni az eredmény alakulását. Egy keresztbe tett labdát Micaş a kapuba küldött, így az első percben már 1–0-ra vezetett az Oli. A következő percekben Villand, majd Kinczel is célba vette Mersca kapuját, de a góleső helyett érkezett az égi áldás: a felhőszakadást és jégeső. A mintegy négyezer szurkolót viszont ez sem riasztott el, és hűségesen, helyükön várták az eső elvonulását. Még akkor sem mentek el, amikor a vendégek kiegyenlítettek: Ivancea csukafejesénél tehetetlen volt Şuta.

Amint elállt az eső, érkezhetett volna a szatmáriak újabb gólja, azonban Dragoş, az általa kiharcolt 11-est könnyelműen a kapus karjaiba emelte. A szatmári csatár tíz perccel később javíthatott volna hibáján, de ajtó-ablak helyzetből Merscát vette célba, akárcsak két perccel később, Bujor. Dragoş nem hagyta annyiba, és a 40. percben, a Iuhas beadásából érkező labdát sarokkal küldte a léc tövéhez (2–1). A vendégek még a szünet előtt egyenlíthettek volna, de Şuta nyújtózva védeni tudta Cotan vinklire küldött labdáját.

Fordulás után a hazai legénység tűnt határozottabbnak, és a nyomásnak meg lett az eredménye: Mersca elsőre hárítani tudta Gavrilescu beadását, azonban a kipattanó labdára Feier érkezett, aki átemelte a lasztit a fekvő kapuson (3–1). A következő percekben is Olimpia volt a veszélyesebb az ellenfél térfelén, de több gól már nem született. Nem is kellett több, a három ponttal ugyanis a szatmári legénység biztosította első helyét. Az utolsó fordulóban Csik legénysége már nem játszik, zöldasztalnál begyűjti a három pontot, mivel a Tordai FCM visszalépett a bajnokságból.

A találkozó lefújása után így kezdődhetett az ünneplés. A csoportgyőztesnek járó serleget ejtőernyős hölgyek hozták, a fiúkat pedig percekig ünnepelték a szurkolók. Nem hiányozhatott a tiszteletkör sem, amelyet a labdarúgók a serleggel tettek meg, majd az öltözőbe folytatódott az ünneplés.

„Télen kicsit kételkedtem abban, hogy sikerül majd ledolgozni a Vajdahunyadi FC-vel szembeni tíz pontos hátrányunkat. Egy célunk volt, hogy tökéletes tavaszunk legyen. Nagyon örülök, legalább olyan boldogságot érzek, mint amikor feljutottunk a harmadosztályba. Köszönöm a fiúknak, a kollégáimnak, a klub vezetőinek, a szurkolóinknak és mindazoknak, akik mellettünk álltak” – mondta örömittasan a mérkőzést követő sajtótájékoztatón Csik Tibi.

„Nagyon nehezen kezdődött ez az idény. De amit elvesztettünk ősszel, azt sikerült behoznunk a visszavágók során. Ez csapatmunka volt, hihetetlenül boldog vagyok, hogy feljutottunk a másodosztályba. Nem voltam száz százalékig biztos abban, hogy ez sikerül, de ez most nem számít. Ott vagyunk a másodosztályban, és bízom abban, hogy ott leszünk sokáig” – nyilatkozta a csapatkapitány, Cosmin Iuhas.

Dan Băbuţ klubelnök is gratulált a fiúknak, majd köszönetet mondott a szurkolóknak. Szerinte az Olimpia FC a legjobb hat csapat között lehet majd a Liga 2-be, ehhez erősítés várható, de továbbra is csak szatmári labdarúgókat fognak alkalmazni.

„Egy nehéz munka gyümölcse ez a feljutás. Csapatmunka volt, ezért köszönet jár mindenkinek. Az egyik voltam azok közül, akik hittek abban, hogy ez lesz majd a mi évünk. Természetesen maradok a csapat mellett, ezért jöttem. Folytatjuk a munkát, amit néhány évvel ezelőtt megkezdtünk” – mondta Szilágyi István, a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) elnöke, aki egyben az Olimpia FC vezetőségének a tagja. Szilágyi volt az, aki 2010-ben elkészítette a klub „újjáélesztésének” a tervét, így a „sárga-kékek” 2011-ben megnyerték a negyedosztályos bajnokságot, majd feljutottak a Liga 3-ban. Két év után az Olimpia FC „búcsúzik” a harmadosztálytól, ősszel már a Liga 2-be folytatja szereplését a csapat.

Liga 3, 5.csoport, 25. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC – Borossebesi Naţional 3–1 (2–1).

Gólszerzők: Micaş (1. perc), Dragoş (40.), Feier (63.), illetve Ivancea (23.).

Olimpia FC: Marius Şuta – Adrian Sabău, Florin Mureşan, Cosmin Iuhas, Petre Hanus, Dan Gavrilescu (Lucian Homorozan 70. perc), Adrian Micaş (Adrian Marinaş 84.), Villand Róbert, Kinczel János (Gabriel Roatiş 83.), Vlad Bujor, Petre Dragoş (Daniel Feier 46.).

A keret tagjai még: Florin Görbe, Bogdan Miron – Ionuţ Dănilă, Claudiu Silaghi, Cristian Molnar, Botos Sándor, Flaviu Moş, Andrei Glodean.

Szakmai stáb: Csik Tibor (vezetőedző), Ioan „Lulu” Dragomir (másodedző), Ciprian Prodan, Paul Levente (pályaedzők), Ovidiu Suciu (kapusedző).

Egészségügyi stáb: Szilágyi Edömér (asszisztens), Dan Filip (masszőr).