Másodjára nem cicóztak az Agroval

2021.03.08 - 15:46

Hétfőn ugyanis összeszedett, pontos játékkal, és a tőle várt teljesítménnyel nyert csapat a fővárosi ellenfelével szemben.
Mint ismeretes, a VSK és az Agronomia hétfőn a Both Katalin Sportteremben pótolta az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzést. Claudia Cuic az első támadásból triplával nyitott, majd tett hozzá két pontot Kilin Tünde is, így amire az Agronomia beindította volna a motorokat, már 5–0-lal vezetett a VSK. Nem is adták alább a lányok, hiszen négy perccel később, Alina Podar második triplája után már tíz pont volt a két csapat között (17–7). Podar egyébként jó formában volt, hiszen szórta a három pontosokat, és a védekezésbe is sokat segített, egy blokkolást is bemutatott Georgiana Plavitu dobásánál.
28–14-es állásról kezdődött a második negyed, amit úgyszintén egy triplával nyitott meg a VSK: ezúttal Bria Goss volt eredményes a 6,25 méteres vonalon kívülről. A 18. percig kellett várjunk, hogy húsz fölé kússzon a különbség, Kilin pontjai ugyanis huszonegy pontot tett a két csapat közé (44–23).
Négy pontot még faragott a hátrányából a fővárosi csapat (46–29), és a húsz pont alatti különbséget sikerült is tartani a 27. percig (58–39). Azonban Miguel Lopez edző tanítványai rákapcsoltak, és egy 13–0-s sorozattal (71–39) a felzárkózási remény leghalványabb csíráját is – ha létezett ilyen –elnyomták a bukarestiekben. Csak egyszer, a 32. percben tudott egyszer még harminc alá menni az Agronomia (73–44), a VSK örömjátékának pedig csak az idő szabott határt. Clau Cuic megszerezte a második tripláját is ezen a mérkőzésen (82–47), Carla Popescu pedig stílusosan zárta a meccset, és megszerezte a csapata kilencedik távoli találatát ezen a napon.
Ezzel helyre állt a rend a Nemzeti Liga alapszakaszának a táblázatában is, hiszen minden csapat lejátszotta már az első tizenhat bajnoki meccsét. A Sepsi-SIC veretlenül, 32 ponttal vezet a táblázatban, viszont ott van a nyomában a VSK, amely egy viszonylag szoros találkozón maradt alul a háromszékiekkel szemben. A 31 pontos szatmáriak mögött viszont nagy a szakadék, hiszen a CSTBv CSU Olimpia Brassónak 28, az FCC Baschet UAV Aradnak pedig 27 ponttal következik a tabella harmadik és negyedik helyén.
Mint arról beszámoltunk, szombaton és vasárnap újabb „buboréktornát” rendeznek Szatmárnémetiben, ezúttal a hetedik Phoenix Simona Halep Konstanca (24 pont) és a 11. CS Municipal Alexandria (18) érkezik majd ellenfélnek.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 5. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Agronomia Bukarest 91–49 (28:14, 18:15, 23:10, 22:10).
SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok):
Claudia Cuic (16/12/4), Patricia Bright (26/11/2), Kilin Tünde (13/2/3), Alina Podar (11/2/5), Bria Goss (18/8/6) – Carla Popescu (3/5/3), Szmutku Renáta, Teodora Neagu (4/0/0), Andreea Huțanu (0/1/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Agronomia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Mihaela Chelariu (8/6/2), Romina Filip (14/9/1), Anca Șipoș (9/4/1), Maria Militaru (10/0/3), Georgiana Plavitu (2/1/3) – Sonia Vilcinschi (0/2/3), Larisa Neagu (6/0/0), Claudia Cristea (0/3/0), Sachira Țintar (0/1/0), Cristiana Anastasescu. Vezetőedző: Milan Sokic.

Cselgáncs: Balkán-bajnokságot nyert Gorguet Maidelines

A Szatmárnémeti Olimpia VSK kubai származású sportolója két bosnyák ellenfelet győzött le iponnal.

Sakk: Seletye-bronz a kolozsvári próbán

Kiváló eredményt jegyzett Seletye Dominik a kolozsvári Sports Festivalon. Margareta Sarivan edző tanítványa a 49 nevezést regisztráló ÉLŐ 1700-1800 csoportban remekelt.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.