Második helyen a Judo Master Besztercebányán

2022.03.09 - 21:59

A rangos Grand Prix-n közel 600 judoka vett részt, Pelcz Attila edző tanítványai viszont remekül teljesítettek, és a végén a második helyen zártak az éremtáblázatban. 4 arany-, 1 ezüst- és 4 bronzérem volt a mérleg, Ioana Mateș pedig az U15-ös korosztályban az 57 kilogrammosok versenyében a pontszerző 5. helyen zárt.
Kiemelkedő eredményt jegyzett Alexandra Gîndea: a 13 évesek versenyében a 25 kilós lánynak nem voltak lány vetélytársai, ezért a 28 kilós fiúk mezőnyében küzdött, ahol csak a döntőt vesztette el, így ezüstérmet szerzett.
„Nagyon elégedett vagyok a srácokkal, mert egy nagyon erős torna volt. Ezen a hétvégén ismét menni fogunk, ezúttal Budaörsre, ahova huszonnégy szatmárnémeti és nagykárolyi tanítványomat kisérem el. Egyeseknek ez lesz egy utolsó teszt a 16 éven aluliak bajnoksága előtt, amit a hónap végén Szatmárnémetiben rendez a szövetség” – mondta Pelcz.

JUDO MASTER, BEZTERCEBÁNYA GRAND PRIX

Aranyérmesek
Remus Ardelean (U13, 30 kg), Ionuț Rădac (U13, 38 kg), Alexa Timoc (U15, 36 kg), Bándi Synthya (U15, 48 kg).

Ezüstérmes
Alexandra Gîndea (U13, 28 kg, fiúk mezőnyében küzdött)

Bronzérmesek
Darius Vraja (U13, 60 kg), Tudor Gîndea (U13, 42 kg), Alex Hotea (U15, 66 kg), Raul Oprea (U21, -100 kg)

Cselgáncs: bajnok lett Iannis Marina

Pitești-en a 12 éven aluli fiúk 42 kilogrammos súlycsoportjában szerzett aranyérmet.

Cselgáncs: aranyérmet szereztek a Balkán-bajnokságra készülők

A szlovákiai Nagymihályon léptek tatamira az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái, akik a június közepén a Balkán-bajnokságon kell majd bizonyítsanak.