Szatmárnémeti

Másképp tanultak, sokat megtudtak

2015.04.17 - 09:39

Mozgalmas, eseményekben és változatos tevékenységekben gazdag hetet zárt a tavaszi vakációt megelőzően a szatmárnémeti Aurel Popp Zene- és Képzőművészeti Líceum — tájékoztatták lapunkat a tanintézmény pedagógusai. A diákok is sok ötlettel jelentkeztek.

 

A tevékenységek megszervezéséből és lebonyolításából minden tanár kivette a részét, de ötleteikkel a tanulók is hozzájárultak egy változatos, tartalmas és a diákokat érdeklő kínálat összeállításában.

Az V–VIII. és IX–XII. osztályos tanulók kirándulásokon vettek részt: volt utazás Nagybányára, de volt biciklitúra is a Szamos-töltésen. Mások a tűzoltóság bemutatóján vettek részt, volt író–olvasó találkozó, melyen öt szatmári író beszélgetett a diákokkal. A programok között szerepelt a Szatmár Megyei Könyvtár meglátogatása, kiállítások megtekintése, zenehallgatás, zenei témájú filmek vetítése és megbeszélése. Ismét mások a történelem és irodalom összefonódásáról beszélgethettek az I. világháború kapcsán, de irodalmi kávéház is működött az iskola könyvtárában. A Partiumi Keresztény Egyetem zenetanára a gregorián zenéről tartott előadást, más alkalommal korrupcióellenes előadáson vehettek részt a tanulók, de egy hangulatos séta nyomán a város építészetének felfedezésére is jutott idő.

A képzőművészeti műtermekben is sok érdekes program zajlott, érdekes technikákkal ismerkedtek meg a gyerekek: volt graffiti, képregény-rajzolás, mail-art, kollázs, miniatűrfestés, pasztelltechnika, tojásfestés hagyományos és modern technikákkal és még sok minden, de voltak, akik a Tavaszi Fesztivál alkotói versenyre készítettek versenymunkákat, a líceum nyílt napján pedig vendégek alkottak a műtermekben. A játékosság sem hiányzott a nagyobbaknál sem, drámapedagógiai és interaktív játékok, néptánc színesítette a programot.

Az iskola legkisebbjei, az alsó tagozatos diákok is nagyon várták ezt a hetet, ezért tanítónőik és tanáraik is sok ötletes és örömet adó tevékenységet szerveztek számukra: a gyerekek mindennap másképp tanultak valami újat és hasznosat. Több osztályban a „kis tudósok” érdekes kísérleteket mutattak be, volt, aki a biztonságos internethasználattal ismerkedett meg, mások egy ifjúsági filmet néztek meg. Környezettudatos nevelés zajlott, melynek keretében virágot ültettek az iskola udvarán és szemetet szedtek a parkban, ahol megdöbbenéssel látták, hogy bizony van, aki a más által a parkba ültetett virágokat kitépte és a járdára dobálta!.

A zene átszőtte a kicsik tevékenységét is: a negyedikeseket tanítónőik a hangszerek színes világával ismertették meg, nagyobb társaik hangszerbemutató koncertet tartottak számukra, mely segítséget nyújthat nekik, ha ötödik osztálytól valamilyen más hangszeren szeretnének megtanulni muzsikálni. Volt néptánc, ritmusjáték kaviccsal, pohárral, kézzel-lábbal, sokféle ritmushangszerrel. Volt, aki falura kirándult, szalonnát sütött, mások az iskolában készítettek pizzát vagy finom kakaót sajtkrémes kiflivel. Mindezek közben és mellett sok-sok játéknak örülhettek: drámajátékok, jelmezbál, origami, társasozás és szabadtéri játékok minden osztály programjában szerepeltek — összegezték a tevékenységeket az iskola oktatói.