Másfélmilliós grundfoci, nincs felelős

2016.03.26 - 15:08

Sorozatban második mérkőzését vesztette el a Szatmárnémeti FC Olimpia úgy, hogy összesen öt gólt kapott és egyet sem rúgott. Pedig, ha a játékoskeretet nézzük, akkor azt gondolhatnánk, hogy ez az együttes az élvonalba való feljutásért küzd.

Kettővel nyert a Nagybányai FCM labdarúgócsapata szombaton Szatmárnémetibe az FC Olimpia elleni bajnoki találkozón, ezzel a máramarosiak biztosították helyüket a rájátszás felsőházában, míg a szatmári alakulat tovább tapossa az útját a harmadosztály felé. Pedig az Olimpia állítólag rutinos játékosokat hozott ebben az idényben, Brata, Sălăgeanu és Buhăescu ráadásul még élvonalbeli tapasztalattal is rendelkezik, Mărkuşt pedig az egekig magasztalták, amikor visszahozták télen a csapathoz. A hangzatos téli nyilatkozatok után azt gondolhatta volna a szurkoló, hogy az Olimpia simán ott lesz az első hatban, sőt, még karmester szerepet is játszhat majd a feljutásért zajló harcban. Semmit sem láthattunk ebből, az Olimpia játéka inkább a grundon látható lasztizására hasnolít. Ezt láthatta az a mindegy négyezer néző is, akik szombaton jegyet vettek azért, hogy megnézhessék a Nagybányai FCM elleni örökrangadót. Az első 20 percben még mutatott valami focit az Olimpia, helyzeteket is kidolgoztak a legények, de Iuhas fejesét a gólvonalról védte Ormenişan, Mureşan labdája pedig a felső lécen csattant. Igen, jól olvasták: a hátvédek voltak a legveszélyesebbek az ellenfél kapujára... A középpályások és csatárok ugyanis helyezkedésben és labdakezelésben is alulteljesíettek. Így a 31. percben Lukács ajándékozott el egy labdát, amelyből a máramarosiak kontrát indítottak, amelynek a végén Codoban megszerezte a találkozó első gólját: a nagybányaiak játékosa jobb oldalról, fordulából vágta a labdát Băican kapujának a hosszúsarkába (0-1). Lukács az első félidő végén is megmutatta „rátermettségét”: közelről, zavartalanul, erőből vágta a labdát messze a kapu felé.

A második félidőben nem változott semmit a szatmáriak játéka. A szitáló esőben a nagybányaiak voltak a veszélytesebbek, a szatmári csatársorba küldött Buhăescu pedig ezuttal sem volt képes egy labdaátvételre. A 67. percben a vendégcsapat tovább növelte előnyét: a kontrára induló Vasile Popot a tizenhatos vonalán hátulról rántott le Muntean, amiért a bíró azonnal 11-est ítélt, a büntetőt pedig Balaure értékesítette (0-2). A szatmári játékos felelötlen tette érthetetlen, mivel az elmúlt mérkőzéseken ő volt azon kevések egyike, aki még küzdött kevesett a pályán. Szombaton viszont „alkalmazkodott” a csapattársai gyenge teljesítményéhez.

A szatmáriak második kapura tartó lövéséig a 90. percig kellett várni, amikor Villand kapásból vette célba a nagybányai kaput, de Ormenişan ezúttal is védeni tudott.

A találkozó végén a szatmári szurkolók a „Lemondás” rigmusokat skandálták, majd megtapsolták a pályáról levonuló nagybányai játékosokat. Felelőse viszont úgy tűnik, hogy nincsen a kudarcnak. Talán Mircea Bolba vezetőedző nyakába szeretnék sózni azt, hogy a játékosok nem bírnak végig játszani egy meccset, vagy azt, hogy a több ezer lej fizetést bezsebelő „profi labdarúgók” egy labdát sem tudnak lekezelni. Bolba minden esetre nem bújik ki a felelősség alól.

„Mi vagyunk a hibásak, hogy nem vagyunk képesek egy jó csapatot felállítani a pályára” – mondta a szakvezető a mérkőzést követő sajtótájékoztatón. Arra az újságírói kérdésre viszont nem kívánt válaszolni, hogy milyen erőnléti állapotban voltak a játékosok akkor, amikor átvette a csapat irányítását. „Nem csak a fizikai állapottal van a gond, hanem a magánéleti viselkedéssel is – nyilatkozta Bolba. – Mélyponton vagyunk, és nem látom a kiutat, nincs ötletem, mit tehetnék ezzel a csapattal. A rájátszásban tízből kilenc meccset meg kell nyerni, hogy ne essünk ki a másodosztályból. Őszintén, sejtettem, hogy ez lesz a vége” – mondta elcsukló hangon az edző.

A nagybányaiak edzője, Dorin Toma okkal lehetett boldog, hiszen a csapata teljesítette a célt, és biztosította helyét az első hatban. „Örülük annak, hogy ebben az idényben egyszer sem kaptunk ki az Olimpiától: három meccsből kettőt megnyertünk, egyszer pedig ikszeltünk. Gratulálok a fiúknak, példásan küzdöttek” – mondta Toma.

A bajnokság rájátszása jövő hétvégén ér véget, viszont a záró fordulóban az FC Olimpia szabadnapos lesz, az ellenfél, a Karánsebesi FC ugyanis visszalépett a bajnokságból. A szatmári legénységnek legalább így sikerül begyűjtenie három pontot. Sălăgeanu és társai ezt majd megünnepelhetik valamely szatmári szórakozóhelyen, ahol elverhetik a megye adófizetőitől kapott jussukat...

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Liga 2, 2-es Csoport, alapszakasz 25. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Nagybányai FCM 0-2 (0-1).

Gólszerzők: Codoban 31. perc, Balaure 67. (11-esből).

FC Olimpia: Băican – Muntean (Faur, 70. perc), Iuhas, Mureşan, Sălăgeanu, Rus (Buhăescu, 46.), Villand, Brata, Lukács, Kanaloş, Mărkuş. Edző: Mircea Bolba.

Nagybánya: Ormenişan – Străut, Oltean, Ilie, Aniţoiu, Daminuţă, Sîrbu (Munteanu, 60. perc), Pop (Cîrjan, 88.), Balaure, Vasilache (Codin, 74,), Codoban. Edző: Dorin Toma.