Másfél góltól fosztottak meg

2016.03.09 - 23:23

Zsinórban az második mérkőzését vesztette el a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a bajnoki mérkőzés hosszabbításának az utolsó percében, viszont a mioveni-i találkozó eredményét befolyásolta a resicabányai Dorin Voina is.

A hosszabbítás hatodik, utolsó percében kapott ki a CS Mioveni otthonában a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, habár a játék minőségét tekintve szerda este a sárga-kékek a győzelmet is megérdemelték volna. Igaz, bizonyos pillanatokban a káosz uralkodott a pályán, de összességében nézve, Mioveniben egy sokkal jobb játékot nyújtó Olimpiát láthattunk. Viszont a szakadó esőben rendezett esti meccsen az első veszélyesebb helyzetig tizenöt percet kellett várni, amikor Mărkuș került volna jobb oldalon lövőhelyzetbe, 14 méteren, de Calvin rátartott. A szabálytalan megmozdulás felett szemet hunyt a resicabányai játékvezető, Dorin Voina, így megfosztotta az Olimpiát egy 11-estől, amelyből lehet, hogy vezetést szerzett volna a szatmári csapat (fél gól). A meccs első találatának így a hazaiak örülhettek, Galan jobb oldali szöglete után ugyanis Bogdan Stoica csúsztatta fejjel a labdát vinklibe (1–0).

Fordulás után a szatmáriak hamar egyenlíthettek volna, de a Brata beadására érkező Bura fejese milliméterekkel tévesztett célt, két perccel később Villand beadásából Mărkuș fejese pedig a felső lécen csattant. A 65. percben viszont már nem hibáztak a szatmári legények: Brata bal oldali keresztlabdája Munteanu elé került, aki 11 méterről védhetetlenül lőtte a labdát a pipára (1–1). Továbbra is az Olimpia játszott mezőnyfölényben, a házigazdák kontrákból veszélyeztettek, de Băicant kapuját nehezen lehetett bevenni ezen a mérkőzésen. A 80. percben pedig vezetést szerzett az Olimpia: Brata indította mesterien Mărkușt, aki három védő mögül indulva marad ziccerbe, majd Croitorulon keresztül emelt lazán a kapuba. A partjelző viszont lest jelzett, Voina pedig érvénytelenített egy szabályos gólt. Az eset egyébként kísértetiesen hasonlított a 2014-i, őszi Olimpia – Mioveni találkozóra, amikor az Argeș megyei csapatnak érvénytelenített az akkori játékvezető egy szabályos találatot: Drăgălina egyenlített a 87. percben, majd másfél percnyi tanakodás után a nagyváradi Marius Omuț úgy döntött, hogy az ellenfél lesből szerezett találatot. Akkor 1–0 marad a végeredmény, szerda este viszont nem sikerült legalább az 1–1-et kihúzni. A 95. percben Biceanu kapufája jelezte, hogy még nincs vége a mérkőzésnek, a ráadás utolsó pillanatában pedig Galan érkezett bal oldalon egy jobbról jövő beadásra, és zavartalanul rúghatta a labdát a kapuba (2–1).

Szombaton is hasonló körülmények között vesztett az Olimpia hazai pályán a Kolozsvári U-val szemben: a 92. percben nyert a kincses város csapata 3–2-re. Annyi a különbség a két találkozó között, hogy szerdán már jobban játszott a szatmári alakulat. És talán 1–0-s, vagy 2–1-es szatmári vezetésnél másként alakult volna a mérkőzés, hiszen Marius Stoica edző csapata szerda este semmiben sem volt jobb a sárga-kékeknél. Talán jó lenne ezt a teljesítményt áthozni a szombati meccsre, amikor az Olimpia a Pankotai Șoimii-t fogadja. Azon a találkozón a szatmáriak már felszabadultan játszhatnak, míg az Arad megyeieken lehet egy kis nyomás, ugyanis egy szatmári győzelemmel még az első hat hely valamelyikét is elcsíphetik.

Panasz a bíró ellen

Bepanaszolta a Román Labdarúgó-szövetségnél a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgó-egyesület vezetősége a resicabányai Dorin Voina játékvezetőt (képünkön), aki szerda este ítéletei révén befolyásolta a CS Mioveni elleni bajnoki mérkőzést. A sípmester a 15. percben, 0–0-s állásnál nem adott meg egy egyértelmű 11-est az Olimpiának Mărkuș buktatása után, a 80. percben, 1–1-nél pedig érvénytelenítette Mărkuș találatát les gyanánt.

Liga 2, 2-es Csoport, 21. forduló

CS Mioveni – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–1 (1–0).

Gólszerzők: Bogdan Stoica (37. perc), Galan (90+6.), illetve Muntean (65.).

FC Olimpia: Băican – Muntean, Tătaru, Iuhas, Brata, Lukács, Onicaş, Villand (Faur, 64. perc), Bura (Ianc, 64.), Buhăescu (Ciul, 64.), Mărkuş.