Immár 5. alkalommal rendezték meg a Márton-napi ludasságokat a 10-es Számú Általános Iskolában. Ezúttal is több mint 200 kisdiák, és nagyon sok szülő vett részt az eseményen.
Újabb remek, sokakat megmozgató rendezvénnyel készültek a 10-es Számú Általános Iskola diákjai és tanítónői: péntek délután megtartották a már hagyománynak örvendő Márton-napi ludasságok nevet viselő iskolai rendezvényt, immár 5. alkalommal. A Szent Márton nevéhez fűződő eseményen nem csak az iskola elemi osztályos diákjai vettek részt, hanem azoknak szülei, és sok esetben testvérei is, hiszen ez egy nagy, családi megmozdulás volt minden tanuló számára. A 10-es Számú Általános Iskolában a szülők, diákok és pedagógusok kapcsolata nagyon jó, így nem újdonság, ha egy-egy rendezvényen a szülők is örömmel kapcsolódnak be a mókába. Ahogyan az igazgatóság támogatja a pedagógusok munkáját, úgy a szülők is örömmel fektetnek időt és energiát egy-egy esemény megszervezésének elősegítésébe.
Az idei Márton-nap délután 4 órakor kezdődött meg az tanintézmény előtti füves parkban, ahol Ritli Emese iskolaigazgató köszöntötte az egybegyűlteket és foglalta össze pár mondatban Szent Márton történetét. A köszöntő szavak után a diákok egy nagyon hosszú libasort alkotva, Ludas Matyit követve, táncolva elénekelték a Liba-liba, gá-gá című gyermekdalt, amit a szülők nagy tapssal jutalmaztak.
A mókás liba-tánc után már mindenkinek fülig ért a szája, hiszen a jó hangulatot garantáltan megalapozta ez a kis mozgás és ének, így mindannyian vidáman vonultak be az iskolába, ahol több osztályteremben is kis alkotóműhely várta a diákokat. Egy-egy tanítónő irányítása alatt kézműves foglalkozásokon vehettek részt a kicsik, így mindenkinek lehetősége volt fejdíszt, lápmást, valamint kétféle liba-bábot készíteni, sőt, aki akarta, kipróbálhatta a liba-etetést is, ami igencsak szórakoztatónak bizonyult, nem csak a legkisebbek, de még a nagyobb diákok számára is. A feladat abból állt, hogy egy nagy vászonra felfestett libát kellett célba dobással megetessenek a gyerekek.
Minden osztályteremben az elvégzett feladatok teljesítését az irányító tanítónő egy-egy pecséttel jutalmazta, ami minden diák számára motiválóan hatott, hiszen tisztában voltak vele, ha összegyűjtik az öt pecsétet, egy apró jutalomban is részesülni fognak.
A gyerekek a foglalkozások közötti időszakban meglátogathatták az iskola egyik részében kialakított falatozót is, ahol mindenféle finomság várta őket. Az asztalokra a szülők jóvoltából rengeteg étel felkerült, kezdve a zsíros kenyértől, különböző pogácsákon és a süteményeken át egészen a sütőtökig, amelyek mellől természetesen a forrón gőzölgő tea sem hiányozhatott.
Végezetül, miután mindenki elvégezte feladatát, és kipróbált minden játékot, a kellemesen eltöltött délután zárásaként egy közös lámpás felvonulás következett, odakinn, ahol a saját maguk által készített lámpásokkal járták körbe a környező utcákat a diákok.
Bajnai Botond