Marosvásárhelyen hengereltek a VSK női kosarasai

2014.02.02 - 19:43

Könnyed győzelmet aratott Marosvásárhelyen a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely 74–58-ra verte meg a bajnokság utolsó előtti helyén álló, házigazda Nova Vita alakulatát.

A Marosvásárhelyi Nova Vita otthonába látogatott szombaton a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga 17. fordulójában. Éles Péter tanítványai az elvárásoknak megfelelően győzelemmel tértek haza.

A VSK játékosai már rögtön az első negyedben kezükbe vették a mérkőzés irányítását, tíz perc után pedig már 22–8-ra vezettek, a félidőre pedig két ponttal növelték az előnyüket (38-22). A harmadik negyedet lendületesen kezdték a szatmáriak, egy adott pillanatban már 27 pont is volt az előnyük, a mérkőzés végére azonban kiengedtek a lányok. A Nova Vita azonban mégsem tudta ledolgozni a félidőig szerzett hátrányát, így végül a VSK 16 ponttal nyerte meg a találkozót.

A VSK változatlanul a hatodik helyen áll a bajnoki tabellán, a következő mérkőzését pedig hazai pályán vívja szombaton a sereghajtó CSS Craiova ellen. Vasárnap azonban a harmadik helyezett Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC érkezik Szatmárnémetibe.

Nemzeti Liga, 17. forduló

Marosvásárhelyi Nova Vita – Szatmárnémeti VSK 58:74 (8:22, 14:16, 18:20, 18:16)

A szatmári pontszerzők: Kortni Jones 18 pont, Andreea Orosz 15, Tarţa-Laza Enikő 13, Monica Ivan és Tabytha Wampler 7-7, Caila Desroches 6, Mihaela Adi 4, Cristiana Cuta és Bianca Voica 2-2.

További eredmények: Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC – Phoenix Galaţi 88:61, Temesvári Bega BC Danzio – Nagyváradi VSK 76:65, Brassói Olimpia – Kolozsvári U 89:46, Gyulafehérvári VSK – Bukaresti Rapid 77:52.