Marosvásárhely kipipálva

2022.02.04 - 18:43

Nem volt kérdés: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata behúzza az idénybeli tizenharmadik bajnoki győzelmet, bár a Marosvásárhelyi Sirius erős ellenfélnek ígérkezett. Pénteken, a Both Katalin Sportteremben mérkőzött egymással a két együttes, az első pontokat pedig a vendégek szerezték. Ez volt az egyetlen pillanat, amikor a Sirius vezetett az eredményjelzőn a VSK ellen (0–2), ugyanis a hazaiak átvették az irányítást. Bár az első negyedben csak hét pont volt a maximális különbség (20–13, 9. perc), a második negyed közepén mégis lendületbe jött a VSK, és egyre növelte előnyét. Pontosabban Katarina Vuckovic volt az, aki egy 13–2-es egyéni sorozattal két és fél perc alatt tizennyolcra növelte a szatmári előnyt (42–24). A végéig még Sparkle Taylor is hozzá tett a VSK-fórhoz, így 46–26-os állásról fordult a két csapat.
A mérkőzés 26. percében állt be először a 29 pontos szatmári előny (60–31), viszont ezután viszont kiengedtek a lányok, és a vendégek egy 2–14-es futással 4 perc alatt 17 pontra tornázták fel magukat (62–45). A 35. percben már csak 16 pont volt a két csapat között (69–53), de az utolsó három percre ismét rákapcsoltak a lányok: Szmutku Renáta triplája adta meg az alaphangulatot (75–54), majd egy 10–2-es futással zárva huszonkilenc ponttal verték Marosvásárhelyt (85–56).

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 18. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Sirius 85–56 ()

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (14/3/4), Dora Ardelean (2/1/1), Sparkle Tylor (10/2/1), Paloma Cucu, Stephanie Kostowicz (14/8/2) – Szmutku Renáta (3/0/0), Fodor Márta (4/2/3), Anamaria Muraru, Katarina Vuckovic (18/2/1), Biszák Boglárka (9/5/3), Aikaterina Sotiriou (11/6/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Sirius (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Raluca Lipovan (2/3/0), Ruth Helena Sherrill (10/12/2), Cristina Badi (9/3/0), Alexis Monique Cortez (9/2/1), Sólyom Sára (12/2/0) – Czimbalmos Tímea (2/5/1), Antonia Dora Oancea, Sorana Bianca Anca (4/4/0), Ruxandra Diana Chiș (3/4/0), Viana Mircea (5/0/1). Vezetőedző: Carmin Popa.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.