Máris búcsúzott a CSMS Iași

2016.07.22 - 07:33

Nem jutott tovább a CSMS Iași labdarúgócsapata a horvát Hajduk Split elleni küzdelemből, így a kontinentális kupasorozatokban jóval rutinosabb együttes folytathatja szereplését az Európa Liga selejtezőjében.

A horvátok egyébként a múlt heti 2–2 után jól kezdték a csütörtöki visszavágót és az első pillanattól nyomás alatt tartották Nicolo Napoli edző csapatának a védelmét. A 22. percben, egy baloldalról beívelt labdánál Fran Tudor marad szabadon a 16-oson belül, akik ollózva vágta a labdát Grahovac kapujába (1–0). A moldovaiak nem illetődtek meg és négy perccel később egyenlíteni tudtak: a horvát védők tétlenkedését kihasználva Alexandru Ciucur 15 méterről laposan, védhetetlenül rúgta a labdát Stipica kapujába (1–1). Szünet után kiegyenlített volt a játék, mígnem a találkozó utolsó percében egy kontra végén Ohandza állította be a végeredményt (2–1).

A Hajduk a következő körben az ukrán Olekszandrija együttesével mérkőzik. De csütörtökön bekapcsolódik majd a küzdelmekben a másik két romániai alakulat is. Az már korábban kiderült, hogy az FC Viitorul Belgiumban, a KAA Gent ellen debütál majd a kontinentális kupasorozatban, ugyanakkor megtudta ellenfelét a Pandurii Tg. Jiu is: a Zsil-völgyi alakulat azt a Maccabi Tel-Avivot fogadja július 28-án, amely a 2. selejtezőkörben 3–2-es összesítéssel búcsúztatta a kazah Kairat Almati alakulatot.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Hajduk Split – CSMS Iași 2–1 (Tudor 22. perc, Ohandza 90., illetve Al. Ciucur 26.); továbbjutott: a Hajduk, 4–3-as összesítéssel.