Marica mesterhármasával és egy öngóllal nyertek a románok

2013.06.05 - 15:24

Trinidád és Tobago válogatottját győzte le kedd este a román labdarúgó nemzeti együttes, a Bukarestben rendezett felkészülési mérkőzésen.

Az alacsony színvonalú mérkőzésen Victori Piţurcă szövetségi kapitány legénysége csak fél óra után vette Phillip kapuját, de két perc múlva már kettővel vezetettek a „trikolór”-ok. Fordulás után Cyrus öngóllal növelte a románok előnyét, végül a hajrában Marica ismét betalált és beállította 4–0-s végeredményt.

A mérkőzés mégis érdekes érdekessé vállt, hiszen a román szövetségnek van izgulni valója. A Pro Sport napilap ugyanis arról számolt be, hogy a román drukkerek egy csoportja a karibiak elleni találkozó előtt, a bemelegítés alatt rasszista megnyilvánulásokkal illették a vendégeket. A tudósítás szerint a varjút utánzó hangjelzéseket adtak ki, Romániában a bajnokikon is gyakran fogadják ilyen megnyilvánulásokkal a színes bőrű játékosokat. Kérdés, hogy az ügy eljut-e a nemzetközi szövetségig (FIFA), mert ha igen, akkor valóban izgulhatnak a románok, hiszen a tavasszal, a hollandok elleni idegenbeli világbajnoki selejtezőn a magyarokat sértő szurkolói kiírás miatt már kaptak húszezer svájci frankos büntetést. Akkor a román sajtó megkönnyebbülve fogadta, hogy megúszták a magyarok elleni szeptember 6-i vb–selejtezőre vonatkozó zárt kapus büntetést.

Felkészülési mérkőzésen: Románia – Trinidád és Tobago 4–0 (Marica 30. perc, 32., 81., Cyrus 49. – üngól).