Marian Zaha bajnok lett

2015.11.01 - 17:44

Tíz éremmel tértek haza a 14 és 16 éven aluliak országos bajnokságáról a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate Heracle birkózói.

A marosvásárhelyi megmérettetésen Marian Zaha szerzett aranyérmet, miután verte a 38 kilogrammos súlycsoport mezőnyét. A Tudor Barbul, Claudiu Blaga, Szabó Ferenc edzőhármas tanítványai közül ugyanakkor a döntőig jutottak és ezüstérmet szereztek Raul Zarzu (29 kg), Paul Oros (35 kg), Pavel Paul (32 kg) és Andrei Barbul (66 kg), míg Felician Chiş (59 kg), Andrei Buzilă (53 kg), Ionică Ştefan, Rareş Dumitraş (73 kg) és Matei Suciu (38 kg) a dobogó harmadik fokára állhattak fel. Utóbbi egyébként karnyújtásnyira volt a döntőtől, ugyanis 7–0-s, majd 8-2-es vezetés után vesztette el az elődöntős párharcot.

Az első nyolc között zártak még Ionuţ Călăuz (53 kg) és Luca Bud (100 kg), akik ezzel a helyezéssel is pontoztak, így a bajnokság összesített táblázatában a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate Heracle csapata bizonyult a legeredményesebbnek és a legjobbnak.

„Nagyon jól sikerült ez a bajnokság. Voltak jó és rossz pillanatok is a péntektől vasárnapig tartó versenyen, de minden jó, ha a vége jó. Az igazság, hogy jobban is zárhattunk volna, hiszen néhány sportolóm fontos pillanatokban vétett gyerekes hibákat. Minden összevetve, ha így folytatjuk, akkor szép jövő vár ránk. Most megünnepeljük ezt a sikert, de még sok munka vár ránk” — értékelt Barbul.