Marburgban is nyert a VSK

2017.10.25 - 23:28

Egy nyögvenyelős kezdés után bedarálta a BC Pharmaserv Marburg csapatát is a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, így a Női Közép-Európa Ligában is győzelemmel mutatkoztak be.

Zsinórban hatodik tétmérkőzését is megnyerte a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata, ugyanis a Női Közép-Európa Liga (CEWL) csoportkörének első meccsén Németországban nyert 71–54-re a vendéglátó BC Pharmaserv Marburg ellen.

A szatmári piros-fehérek négy év kimaradás után játszottak ismét nemzetközi kupameccset. 2013-ban, a FIBA Európa Kupában a tisztes helytállás a tapasztalatszerzés volt a cél, idén viszont bejelentkezett a CEWL-győzelemért. Legalábbis az eddigi teljesítménye feljogosítja Marius Dobă vezetőedzőt, hogy a végső győzelemre vezényelje csapatát.

A szerda esti marburgi találkozó azonban kissé nehezen indult a szatmári alakulatnak. A németek a második percben már 8–2-re vezettek, amikor beindult a VSK-gépezet. A 8. percben 15–18-as állást mutatott az eredményjelző, viszont az első pihenőig a németek visszavettek egy pontos előnyt (21–20). A második negyedben is hasonló volt a játék képe, a hazaiak pedig szünetig még tettetek egy pont különbséget a két csapat közé (33–31).

Fordulás után viszont összeomlott a hazaiak játéka, de a VSK is sokkal határozottabb és pontosabb játékkal lepte meg az ellenfelét. A 23. percben, 34–36-os állásnál egy hat perces szatmári 9–0-s sorozat indította be lényegében a hengert. Bár az utolsó negyed előtt a hazaiak 39–43-as eredménynél még reménykedhettek volna, viszont a mutatott játék alapján egyáltalán nem forgott kockán a VSK-siker. A szatmáriak 12–0-s sorozata pedig végkép betett a Marburgnak (41–57), innen már nem tudott felállni a vendéglátó csapata, így VSK tizenhét pontos különbséggel zárta a meccset.

„Meg vagyok lepődve, hogy ilyen kevés magabiztossággal játszottunk egymás után öt nyertes meccs után. A második félidő döntötte el a mérkőzést. Az ellenfél különösen az utolsó negyedben hengerelt, nem tudtunk mit kezdeni a támadásaiknál. Nem védekeztünk, semmi sem sikerült úgy, ahogy terveztünk” — mondta a mérkőzés után Patrick Unger, a Marburg edzője, míg Dobă szerint elsősorban az erőnléti fölény és a rutin döntött ezen a találkozón. „Sokkal tapasztaltabb csapatom van, amely az első perctől azzal a szándékkal állt fel a pályára, hogy nyerni akart. Marburg fizikailag nem volt olyan erős, ami talán végső soron döntő volt” — nyilatkozta a VSK szakvezetője, akinek irányítása alatt a szatmári alakulat ebben az idényben csak az első tétmérkőzését, a Kolozsvári Universitatea elleni kupameccs idegenbeli összecsapását vesztette el. Utána azonban a párharc visszavágóját, az ezt követő négy bajnoki találkozót, illetve a mostani CEWL-mérkőzést is megnyerte a csapat. A mostani sikert a csapat a másodedzőnek, Octavian Boiannak dedikálták, akinek a felesége kedden szülte meg Bukarestben kislányukat.

Vasárnap játssza majd a második mérkőzését a regionális sorozatban a VSK: az Aradi ICIM vendége lesz a szatmári alakulat. Ezután végre hazaérkeznek a lányok, november 30-án ugyanis folytatják a bajnoki szereplést, és az ICIM lesz a vendég a Both Katalin Sportteremben.

Női Közép-Európa Liga, B-csoport

BC Pharmaserv Marburg – Szatmárnémeti VSK 54–71 (21:20, 12:11, 6:12, 15:28).

Marburg (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Baker (8/3/2), Bertholdt (1/3/2), Bradley (2/2/6), Kohl (2/4/0), Schaake (15/4/1), Voynova (4/10/0), Wagner (5/4/0), Winterhoff (2/1/0), Yohn (15/4/0).

VSK: Baltic (3/5/2), Green (7/3/2), Harrison (12/2/3), Mandache (12/5/0), Sfîrlea, Solopova (16/7/2), Szmutku (4/2/1), Williams (17/15/2).

A csoport állása: 1. Marburg 3 pont/2 mérkőzés, 2. VSK 2/1, 3. Ostrava 1/1, Aradi ICIM 0/0.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: bc-marburg.de