Marad a harmadik helyen a VSK

2013.03.27 - 20:59

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a harmadik helyről várja a Nemzeti Liga rájátszását, így április 6-án, hazai pályán a BCT Alexandria ellen küzd majd a bajnoki negyeddöntőben.

Borzalmas kezdés, és drámai végjáték után sikerült nyernie szerdán este a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC ellen, ezzel megőrizte a harmadik helyét a Nemzeti Liga alapszakaszának a végén.

Az Annemarie Părău, Szlimák Hajnalka, Shanika „Nip” Freeman, Utahya Drye, Dara Kovacsevics felállásban kezdő VSK hazai közönség előtt borzalmas első tíz percet produkált. A vendég háromszékiek a 4. percben már néggyel vezettek (3–7), amikor úgy tűnt, hogy a szatmári lányok magukhoz térnek: Drye duplájával és Ane triplájával egy pillanatra átvették a vezetést (8–7), azonban másfél perccel később ismét négy lett a VSK–hátrány, a pihenőig pedig már hattal maradt le a hazai csapat (10–16). A folytatásban is rengeteg volt a hiba a szatmári játékban, de a célzás már jobb volt, így sikerült egyenlőre hozni az állást a nagyszünetig (32–32). A fordulás után beindult a gépezet, és egy hatperces 10–0-s sorozattal kezébe vette az irányítást a VSK (42–32). Szlimák biztos keze tartotta az ötpontos előnyt az utolsó negyedig, amikor ismét belelendültek a háromszéki „zöld–fehérek”. Szlimák, Rada Giurgiu távoli találatai ellenére a Sepsi a 35. percig felzárkózott kettőre (59–57), majd négy perccel a vége előtt elfogyott a hazaiak előnye. Az egykori magyar válogatott lány remek napot fogott ki, és kosaraival sikerült tartani az előnyt, másfél perccel a vége előtt pedig ismét triplázott, majd Drye ráadás duplája megnyugtatta a közönséget is (71–63). Bár a vendégek faultokkal próbálták szabdalni a játékot, a végén már nem sikerült a felzárkózásuk, Ardelean szabaddobásból pedig beállította a végeredményt.

A közönség tapsolt, Dan Fleşeriu edző arcán viszont az aggodalom jelei mutatkoztak a végén, ugyanis a 36. percben Ane megsérült, lehet hogy kihagyja a BCT Alexandria elleni negyeddöntős párharcot. „Örülök, hogy Hajni ilyen jól játszott, örülök annak, hogy sikerült megőrizni a 3. helyet az alapszakasz végén, de aggódom Ane miatt, mert úgy tűnik, hogy sérülése súlyos” – mondta a szakvezető.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 30. (utolsó) forduló

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 74–68 (10:16, 22:16, 18:13, 24:23)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (1, 2, 1), Drye (4, 4, 1), Szlimák (19 – 3x3 pontos; 2, 1), Kovacsevics (0, 4, 0), Giurgiu (3 – 1x3; 0, 0), Whittington (17, 12, 2), Părău (17, 1, 5), Freeman (15 – 2x3 pontos, 10, 0).

Sepsi SIC: Ivanovics (9 – 1x3; 2, 1), Rhoads (14, 3, 1), Kajdacsi (0, 1, 0), Valentine (15, 11, 0), Dincă (0, 3, 1), Bailey (17 – 2x3,; 9, 1), Wampler (13 – 2x3; 4, 1).