Marad a bronzmeccs a VSK-nak

2013.04.24 - 21:10

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata elvesztette a Nemzeti Liga elődöntőjének harmadik mérkőzését, így április 30-án hazai pályán kezdi meg a bronzcsatát a Gyulafehérvári CSU ellen.

A VSK Szlimák Hajni duplájával kezdett, azonban egy kétperces, 11–0-s runnal az ICIM átvette az irányítást. 16–4-es állásnál Dan Fleşeriu edző már a 6. percben időt kért, majd „Nip” Freeman, Ane Părău és „Pici” Ardeleanu visszahozták egy pillanatra a meccset mínusz kilencre (19–10), de az aradiak a szünetig tizenkettőig vitték a fórt (24–12). A folytatásban is hasonlóképen alakult a meccs: amikor felzárkózott a VSK, akkor az ICIM eloltotta a legkisebb remény lángját is. Ráadásul a szünetig Givens triplázott, majd két szabaddobást is értékesített, így 39–20-as állásról kezdődött a találkozó második felvonása.

Úgy tűnt, hogy a harmadik negyedben magukhoz térnek a lányok, KD Whittington is betalált, majd jött Orosz Andi, Ane, Nip, majd Pici triplája, így a 38. percben már csak tizenhat maradt az ICIM előnyéből (49–33). Az utolsó negyed KD pontjaival kezdődött (52–39), és ismét felvillant a reménysugár. Viszont az aradiak ismét rákapcsoltak. Jött Nip és Pici triplája, így maradt még egy ideig a tizenhármas hátrány (60–47, 37. perc), de ahhoz már nem volt erő, hogy a zárásra felzárkózzon a VSK, KD triplája a végén pedig csak annyira volt elég, hogy beállítsa a 66–51-es végeredményt.

Így a Szatmárnémeti VSK a bronzéremért kell küzdjön a folytatásban. A Gyulafehérvári CSU lesz az ellenfél, és mivel Miroszlav Popov edző együttese az alapszakaszban a szatmáriak alatt zárt a táblázatban, ezért Fleşeriu csapata élvezheti a pályaelőnyt. Tehát április 30-án, az Ady Endre utcai teremben kezdődik meg a bronzcsata, és a VSK-nak nyernie kell, hiszen ennek a csapatnak kijár egy érem ebben az idényben is, még akkor is, ha a 2012/13-as szezon minden tekintetben nagyon nehéz volt.

A gyulafehérváriak az elődöntőben egyébként legyőzték hazai pályán a címvédő CSM Târgoviştét, de a dâmboviţai együttes tegnap győzni tudott, így ismét döntőt játszik, ezúttal az ICIM ellen. Tavaly a VSK volt az ellenfél a fináléban...

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés

Aradi ICIM – Szatmárnémeti VSK 66–51 (24:12, 15:8, 13:15, 14:16).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (9 – 3x3 pontos; 2, 0), Drye (7, 6, 2), Orosz (2, 1, 0), Szlimák (4, 3, 0), Ivan (0, 2, 0), Kovacsevics (0, 4, 1), Whittington (13 – 1x3; 6, 0), Părău (5, 2, 1), Freeman (11 – 1x3, 8, 3).

Összesítésben: 2–1.

CSM Târgovişte – Gyulafehérvári CSU 69–48.