Már harmadik a VSK

2022.03.09 - 18:58

Szrdán sem pörgette fel magát a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, és csak annyit játszott a brassói bajnoki meccsen, hogy behúzza a kötelező két pontot.
Mint ismeretes, Miguel Lopez edző alakulata az ebben a hónapban kiírt három bajnoki mellett másik négy elhalasztott meccset pótol. Kedden Kézdivásárhelyen nyert 12 pontos különbséggel, szerdán pedig már Brassóban vendégszerepelt, ahol 83–44-re győzött a csapat.
A szerdai találkozó sem indult fényesen az SZVSK-nak, az első pontokra másfél percet kellett várni (0–2). Négy perccel később viszont Dan Calancea edző tanítványai 7–6-ra vezettek, majd Biljana Pesovic találatával két pontot is tettek a két csapat közé (11–9). Egy négy perces 11–0-s futással kellő előnyt épített fel az SZVSK (11–20). Az első félidőben viszont tizenkettőnél nagyobb fór nem jött össze (13–25), sőt a hazaiak a 18. percig öt pontra is felzárkóztak (22–27). Lopez időkérése jól jött, és a szünetig visszatett még öt pont előnyt az SZVSK (22–32), majd a fordulás után már sokkal jobban koncentráltak a lányok. A 27. percben kapcsoltak magasabb fokozatra Miguel tanítványai, és plusz nyolcról (35–43) huszonegyre tornázták fel az előnyt a harmadik negyed végéig (37–58). A 35. percig harmincra tudták növelni előnyüket (41–71), majd Biszák Boglárka találatával zárva a harminckilences fórral hozták le meccset (44–83).
Ez volt az SZVSK 16. bajnoki győzelme, és már a 3. helye állnak a tabellán. Első az Arad (19 meccs, 36 pont), második a Sepsi (18 meccs, 35 pont), az SZVSK pedig 17 meccsen 33 pontot gyűjött.
Most kicsit felszusszanhat a csapat, de szombaton 18 órától következik idehaza az Arad elleni rangadó.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 17. FORDULÓ

CSTBv CSU Olimpia Brassó – Szatmárnémeti VSK 44–83 (11:14, 11:18, 15:26, 7:25).

Brassó (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Biljana Pesovic (13/6/2), Bianca Nan (6/7/3), Ecaterina Armanu (11/2/1), Alexia Frincu (2/4/4), Latinka Dusanic (10/8/2) – Raluca Nistoroiu (0/1/0), Ioana David (0/0/1), Bianca Moroșanu (2/2/0), Olivia Atamaniuc (0/2/0), Adina Ciciovan, Ruxandra Pașca, Maria Florea. Vezetőedző: Dan Calancea.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (16/4/11), Dora Ardelean (17/8/6), Sparkle Taylor (20/8/1), Katarina Vuckovic (17/16/4), Biszák Boglárka (6/2/1) – Szmutku Renáta (0/2/3), Anamaria Muraru (2/1/0), Paloma Cucu (5/2/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.